bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 października 2020
  • wyświetleń: 911

Silikonowe bańki do masażu twarzy. Czy warto je wypróbować?

Materiał partnera:

Różnorodność dostępnych na rynku masażerów do twarzy sprawia, że coraz więcej kobiet nie potrafi zdecydować, który gadżet warto zakupić w pierwszej kolejności. Ostatnim odkryciem są natomiast silikonowe bańki do masażu, które działają bardzo podobnie do wspomnianych wyżej masażerów, a często są też znacznie tańsze. Dlaczego?

Silikonowe bańki do masażu twarzy. Czy warto je wypróbować?


Czym są silikonowe bańki do masażu twarzy?Często dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. Przyciągają uwagę nie tylko ciekawym wyglądem, ale także przystępną ceną - oto silikonowe bańki do masażu. Ten niepozorny gadżet wykorzystywany w pielęgnacji dla wielu kobiet okazuje się długo oczekiwanym odkryciem w dziedzinie masażu. Pomaga ujędrnić skórę i wygładzić widoczne zmarszczki. Do produkcji baniek stosuje się bezpieczny silikon. Dostępne na rynku kształty umożliwiają pobudzania krążenia w wybranych partiach twarzy. 

Jak działają silikonowe bańki do masażu twarzy? Poprzez regularne wykonywanie masażu możemy sprawić, że skóra będzie jaśniejsza i bardziej promienna. Wszystko to jest zasługą pobudzenia krążenia krwi oraz limfy. Jeżeli posiadamy drobne blizny (zagojone i wyleczone), to poprzez masaż próżniowy zachęcamy skórę do regeneracji. Zmarszczki stają się mniej widoczne, a niekiedy następuje też regulacja wydzielanego sebum - zwłaszcza gdy mamy problem z tłustą cerą.

Bańki do masażu twarzy - jakie wybrać?Ze względu na to, że każdy z nas ma różne potrzeby względem masażu, producenci tego rodzaju gadżetów stworzyli kilka wariantów baniek do masażu twarzy. Czasami są one sprzedawane w zestawach, jednak najczęściej można zakupić je pojedynczo. Im większy obszar przystawki, tym większa pewność, że będzie to idealny produkt do masażu takich obszarów jak policzki, żuchwa czy czoło. Okolice oczu czy nosa wymagają jednak zastosowania mniejszej, węższej bańki. 

W jakim kierunku wykonujemy masaż próżniowy? Zasada jest bardzo podobna, jak w przypadku rollerów i innych masażerów. Staramy się naturalnie wygładzić skórę i naciągnąć ją w kierunku zewnętrznym.

Silikonowe bańki do masażu twarzy. Czy warto je wypróbować?


Kosmetyki a bańki do masażu twarzyStosując masaż twarzy z wykorzystaniem baniek, warto pamiętać, że nasza skóra zareaguje najlepiej dopiero wtedy, gdy połączymy tę czynność z aplikacją odpowiednich produktów. Mogą mieć one właściwości nawilżające, ujędrniające, przeciwzmarszczkowe czy liftingujące. Dobierajmy poszczególne składniki do potrzeb cery. Kosmetyki naturalne często posiadają składy pełne substancji aktywnych korzystnie wpływających na stan skóry. Zaleca się więc, aby przed masażem próżniowym zaaplikować ulubiony olejek lub serum. 

Bańki do masażu twarzy - czy warto stosować?Należy jednak wspomnieć, że z masażu z wykorzystaniem baniek należy zrezygnować w kilku przypadkach - przy niewydolności krążenia, hemofilii, chorobach zakaźnych lub nowotworowych, padaczce czy gorączce niewiadomego pochodzenia. Bańki do masażu twarzy nie sprawdzą się też przy cerze naczynkowej, ponieważ mogą prowadzić do pogorszenia stanu cery. Jeżeli walczymy z trądzikiem, a na buzi obecne są stany zapalne - w takim przypadku również lepiej jest zrezygnować ze stosowania tego rodzaju gadżetów. Nieumiejętnie przeprowadzony masaż próżniowy może doprowadzić do rozniesienia bakterii na zdrowe fragmenty twarzy. Co więc zrobić, aby temu zapobiec? Wystarczy poczekać, aż nasza skóra będzie w lepszej kondycji.

W pozostałych przypadkach zaleca się natomiast wykonywanie masażu regularnie. W krótkim czasie możemy poprawić kondycję naczyń krwionośnych, a nawet delikatnie zredukować widoczne zmarszczki. To także najlepszy sposób na poprawę wyglądu owalu twarzy. Pobudzanie krążenia sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i napięta. Silikonowe bańki do masażu kuszą nie tylko skutecznym działaniem, ale również ceną. Zastosowany tutaj bezpieczny materiał jest znacznie tańszy od kamieni szlachetnych, z których najczęściej produkowane są rollery kwarcowe czy jadeitowe. Jeżeli chcemy więc rozpocząć przygodę z masażem, a nie wiemy, czy tego rodzaju gadżety są dla nas odpowiednie - zacznijmy właśnie od baniek!