bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2020
  • wyświetleń: 9196

[FOTO] Ciężarówka zderzyła się z osobówką na krajowej jedynce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

We wtorek, 6 października około godziny 9.00 na odcinku drogi krajowej nr 1, na wysokości restauracji KFC w Czechowicach-Dziedzicach, doszło do poważnego zdarzenia drogowego.

Samochód ciężarowy przebił bariery i zablokował krajową jedynkę w Czechowicach-Dziedzicach - 6.10.2020 · fot. Bielskie Drogi


Samochód ciężarowy z naczepą popularnie zwaną "wanną" jadący w stronę Bielska-Białej przebił bariery energochłonne, a następnie zderzył się z samochodem osobowym jadącym w kierunku Katowic. Siła uderzenia była potężna. Zestaw leżący na boku zablokował drogę w stronę Katowic. Na jezdnię wysypało się około 25 ton kruszywa transportowanego w naczepie.

Przyczyną kraksy była najprawdopobniej usterka techniczna (wystrzał opony na przedniej osi pojazdu). Do szpitala przewieziono dwie osoby. Życiu poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Ich obrażenia nie są poważne (poniżej dni siedmiu - kolizja). Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.Kierowcy od rana musieli liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu. Strażacy wycięli barierki i utworzyli prowizoryczny objazd. Lewym pasem w stronę Bielska-Białej puszczono kierowców jadących w stronę Katowic. Ładunek, który wysypał się na jezdnię został przeładowany na inną naczepę. Przed postawieniem zestawu na koła konieczne było przepompowanie około 400 litrów oleju napędowego, który z pewnością wylałby się na jezdnię z uszkodzonego zbiornika, natychmiast po postawieniu ciągnika na koła.

Zderzenie ciężarówki z osobówką na DK-1 - 6.10.2020 · fot. Wojtek


Uszkodzona ciężarówka została odholowana około godziny 15:00. Służby drogowe przystąpiły do dokładnego sprzątania jezdni i naprawy barierek. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały do wieczora.

Zdarzenie na DK-1 - 6.10.2020
Ciężarówka zderzyła się z osobówką na DK-1 - 6.10.2020 · fot. Adrian

BM, sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj