bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2020
  • wyświetleń: 2181

Maraton zumby "Dajemy nadzieję" sukcesem, ale to nie koniec pomocy

- Wszystko udało się pięknie - mówi z uśmiechem Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz, założycielka fundacji Siła Nadziei, która zorganizowała w Bielsku-Białej 13. Maraton Charytatywny Zumby pod hasłem Dajemy nadzieję.

Maraton zumby "Dajemy nadzieję" sukcesem, ale to nie koniec pomocy
Maraton zumby "Dajemy nadzieję" sukcesem, ale to nie koniec pomocy · fot. Facebook


O tym wydarzeniu portal bielsko.info informował tutaj. - Ten maraton dał siłę nie tylko naszym podopiecznym, ale też wielu innym ludziom, którzy wzięli w nim udział. W tych trudnych czasach znów mogliśmy się spotkać, znów być razem - mówi Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz, założycielka fundacji Siła Nadziei.

Fundacja sprzedała ponad 130 wejściówek. Dochód z nich będzie przeznaczony na pięcioro maluszków chorujących na rzadkie choroby - podopiecznych fundacji - Zuzię, Fabianka, Maciusia, Kamilka i Rafałka.

- Koncert Włóczykijów, który odbył się w ramach maratonu, cieszył się dużym zainteresowaniem, a maraton zumby to już w ogóle był oblegany - dodała Awieruszko-Ptaszkiewicz. - Byli z nami nawet niektórzy podopieczni, dla których zbieramy pieniądze i ich rodzice. Oni byli szczególnie poruszeni - podkreśliła.

Podczas maratonu udało się zebrać prawie 6.000 zł. I to dopiero początek. Nadal w sprzedaży są kalendarze charytatywne Bielsko-Biała i zumba fitness dają nadzieję w chorobach rzadkich dla Zuzi, Fabianka, Maciusia, Kamilka i Rafałka, które miały premierę podczas maratonu. Aby kupić kalendarz, należy skontaktować się z Ireną Awieruszko-Ptaszkiewicz, na Facebooku lub na maila: i_awieruszko@poczta.onet.pl

Kalendarze można również kupić w placówkach Miejskiego Domu Kultury w całym mieście: w Olszówce, w Kamienicy, w Starym Bielsku, w Mikuszowicach Śląskich, a także w Centrum Kultury Best na Złotych Łanach i na wszystkich zajęciach pani Ireny.

Na Facebooku ruszyły też aukcje charytatywne. Małym podopieczny fundacji można pomóc pod linkiem Licytacje charytatywne dla Zuzi, Fabianka, Maciusia, Rafałka i Kamilka. Licytacje potrwają do końca roku. Każdy, kto chce pomóc podopiecznym fundacji, może również wpłacić pieniądze na specjalnie przygotowane konto. Szczegóły można znaleźć na Facebooku.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.