Wiadomości

  • 30 września 2020
  • 4 października 2020
  • wyświetleń: 3003

Premiera spektaklu, książki i spotkanie z bielskimi historykami

Za nami:

W najbliższy weekend, 3 i 4 października w teatrze Polskim odbędą się premierowe pokazy spektaklu pt. „Zły” - scenicznej adaptacji powieści Leopolda Tyrmanda. Wydarzenie zbiegnie się z promocją książki bielskich historyków "Teatralna Fabryka Sensacji Proszyk & Kachel" w foyer teatru.

Zły
Spektakl "Zły" na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda · fot. Dorota Koperska / Teatr Polski w Bielsku-Białej


Bielski teatr włącza się w obchody Roku Tyrmanda, a jednocześnie uroczyście zakończy jubileuszowy sezon 130-lecia teatru.

Adaptacji powieści dokonała Joanna Kowalska, a na scenę przeniósł ją reżyser, Piotr Ratajczak. Za scenografię odpowiada Marcin Chlanda, zaś za kostiumy Grupa Mixer. Choreografię stworzył Arkadiusz Buszko.

Popremierowym akcentem związanym z tematyką „Złego”, ale umieszczonym w bielskim kontekście będzie Fabryka sensacji Jacka Proszyka pt. „Źli przedwojennego Bielska i Białej”. 6 października, podczas premiery studenckiej, widzowie będą mieli możliwość spotkania się i rozmowy z aktorami po przedstawieniu.

Z realizacja spektaklu pt. „Zły” zbiega się premiera książki bielskich historyków - Jacka Kachla i Jacka Proszyka pt. „Teatralna Fabryka Sensacji Proszyk & Kachel". Promocja wydawnictwa odbędzie się 3 i 4 października, a autorzy będą podpisywać egzemplarze książki po przedstawieniach, w foyer teatru.

W sprzedaży są jeszcze dostępne bilety na popremierowe pokazy spektaklu pt. „Zły”. Zachęcamy do zajrzenia do październikowego repertuaru: https://teatr.bielsko.pl/repertuar/2020-10.

ar / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj