bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2020
  • 5 października 2020
  • wyświetleń: 3323

[FOTO] Żołnierze z bielskiej jednostki obchodzili swoje święto

Przez dwa dni - od 1 do 2 października - żołnierze 18 batalionu powietrznodesantowego z Bielska-Białej obchodzili swoje święto. Jednak w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, obchody były dużo skromniejsze, niż zwykle.

Żołnierze z bielskiej jednostki obchodzili swoje święto - 2.10.2020 · fot. kpr. Rafał Hankus


W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią COVID-19 w tym roku obchody święta 18 batalionu powietrznodesantowego odbyły się w ograniczonym zakresie. Pierwszy raz w historii jednostki mieszkańcy Bielska-Białej nie mogli wziąć udziału w Dniu Otwartym Koszar. Uroczystości odbyły się w formie Capstrzyku upamiętniającego poległych żołnierzy batalionu oraz Uroczystej Zbiórki.

W ramach uczczenia święta batalionu, aby zaakcentować obecność bielskich Spadochroniarzy w Bielsku-Białej w piątek, 2 października po ulicach naszego miasta przemieszczały się patrole na pojazdach typy HMMWV oraz patrole piesze.

mp / bielsko.info, źródło: 18 batalion powietrznodesantowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.