bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 1537

Diecezja bielsko-żywiecka zaprasza na XIX Tydzień z Ewangelią

Wydarzenia online oraz spotkania modlitewne w realu - z udziałem wspólnot ewangelizacyjnych w różnych parafiach - złożą się na rozpoczynający się w najbliższą niedzielę 19. Tydzień z Ewangelią (TzE). Z powodu obostrzeń sanitarno-epidemicznych duża część zaplanowanych przedsięwzięć została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej. Hasło TzE brzmi: „Kim On jest”.

katedra św mikołaja
Diecezja bielsko-żywiecka zaprasza na XVIIII Tydzień z Ewangelią · fot. Łukasz Kałwa


TzE, który jest jednym z największych wydarzeń ewangelizacyjnych rozpocznie się od niedzieli ewangelizacyjnej w kilku bielskich parafiach. W kolejnych dniach - do 3 października - niektóre wspólnoty ewangelizacyjne działające w stolicy Podbeskidzia poprowadzą spotkania, wieczory uwielbienia, konferencje i modlitwy o uzdrowienie.

Jednocześnie na profilach facebookowych TzE, diecezji bielsko-żywieckiej oraz poszczególnych wspólnot, a także na diecezjalnym kanale You Tube dostępne będą ewangelizacyjne materiały filmowe, zachęta do wspólnego rozważania słowa Bożego i zapoznania się ze świadectwami tych, którym Jezus „pokazał kim jest”. Przygotowano także specjalne wieczorynki dla najmłodszych z klockami Lego.

W ramach spotkań offline - odbędą się spotkania modlitewne wspólnot ewangelizacyjnych, Msze św., konferencje ze słowem Bożym. Wśród organizatorów tych spotkań są m.in. Wspólnota „Młodzi Uwielbiają”, Wspólnota Odnowy Wiary Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody, bielski neokatechumenat, Odnowa w Duchu Świętym i Wspólnota „Miłość i Łaska Chrystusa”.

Organizatorem Tygodnia z Ewangelią jest wydział duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckiej z biskupem ordynariuszem, a współorganizatorem miasto Bielsko-Biała z prezydentem.

Diecezja bielsko-żywiecka zaprasza na XVIIII Tydzień z Ewangelią
Diecezja bielsko-żywiecka zaprasza na XVIIII Tydzień z Ewangelią · fot. Diecezja bielsko-żywiecka

mp / bielsko.info, źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.