bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 września 2020
  • wyświetleń: 2766

Podczas kontroli chciał zjeść woreczek z narkotykami

W niedzielne popołudnie bielscy policjanci zatrzymali do kontroli osobowe Audi, którego kierowca przekroczył prędkość. 36-letni mieszkaniec powiatu bielskiego podczas zatrzymania chciał połknąć woreczek z posiadanymi narkotykami. Jest także podejrzewany, że prowadził pojazd pod ich wpływem.

policja, kontrola, kierowanie ruchem
Podczas kontroli chciał zjeść woreczek z narkotykami · fot. KMP Tychy


- Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Policjanci z bielskiej grupy SPEED patrolowali ulice Bielska-Białej nieoznakowanym radiowozem. Na Alei Andersa zauważyli osobowe audi, którego kierowca w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 40 km/h. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kiedy przechodzili z kierowcą do wideorejestratora, aby okazać mu nagrane wykroczenie, zauważyli, jak podczas wsiadania do radiowozu z kieszeni wypadł mu woreczek z zielonym suszem. Mężczyzna próbował go połknąć, ryzykując zadławienie się. Stróże prawa w porę zareagowali i 36-latek nie zdążył zjeść posiadanych narkotyków - relacjonuje ast. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci powiadomili o tym oficera dyżurnego, który na miejsce skierował śledczych z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy. - Kryminalni zabezpieczyli narkotyk, którym okazała się marihuana. Stróże prawa zabezpieczyli susz, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Została mu także pobrana krew w celu zbadania czy prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających - dodaje rzecznik bielskich stróżów prawa.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 36-latek kierujący Audi usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grożą mu nawet 3 lata za kratami. Jeśli potwierdzi się, że prowadził pojazd po użyciu narkotyków, może także stracić prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.