bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 września 2020
  • wyświetleń: 860

Co kupić na studia?

Materiał partnera:

Zbliża się rok akademicki i wielu początkujących studentów zastanawia się nad tym, co kupić na uczelnię. Wymagania różnią się oczywiście w zależności od kierunku studiów i uczelni, jednak można wyróżnić przynajmniej kilka potrzebnych gadżetów, które świetnie sprawdzą się w trakcie wykładów, ćwiczeń i samodzielnej nauki.

Co kupić na studia?


Wszystko do pisania i podkreślaniaDotychczasowe badania wykazały, że ręczne robienie notatek jest dużo bardziej efektywne od zapisywania treści wykładów na laptopie. Studenci, którzy używają tradycyjnego zeszytu lub notatnika są bardziej selektywni, a więc już w trakcie słuchania przetwarzają słowa wykładowcy i zapisują wszystko swoimi słowami. Właśnie dlatego późniejsza nauka jest dla nich dużo łatwiejsza. W takim razie, co kupić na studia? Na pewno przydadzą się zeszyty w różnych kolorach i rozmiarach. Niektórzy studenci decydują się na zakup jednego, dużego zeszytu na wszystkie przedmioty, jednak takie rozwiązanie nie sprawdzi się, jeśli tych przedmiotów jest za dużo. Można także kupić zeszyty z kolorowymi registrami, gdzie każdy element odpowiada danemu przedmiotowi.

Dodatkowym plusem takich notatników są podziurkowane strony, które można wyrwać w dowolnym momencie z zeszytu. Do nauki oraz podkreślania ważnych informacji przydadzą się także cienkopisy i zakreślacze firmy Stabilo. Okazuje się, że dzięki kolorowym zakreślaczom można łatwiej przyswoić informacje, a także skoncentrować się na najważniejszych danych. Zdaniem wielu naukowców podkreślanie odręcznych notatek i robienie kolorowych map myśli niesie ze sobą same zalety. Przed pierwszym wyjściem na wykład warto także kupić przynajmniej kilka długopisów i schować je w różnych miejscach torby lub plecaka, aby zawsze mieć pod ręką coś do pisania.

Inne przydatne gadżetyNa studiach mogą przydać się także inne gadżety, na przykład urządzenie wielofunkcyjne i pamięć zewnętrzna do laptopa. Dla osób, które wyjeżdżają ze swojego rodzinnego domu przydatne będą także takie urządzenia jak toster lub opiekacz oraz blender, ponieważ w wynajmowanych mieszkaniach zwykle tego nie ma. Przydać może się także zszywacz, słuchawki nauszne oraz kalkulator naukowy (dla studentów kierunków ścisłych). Warto pamiętać o tym, że dopiero po kilku wykładach będzie można zorientować się, co jeszcze jest potrzebne, ponieważ wiele zależy od kierunku studiów i sposobu prowadzenia różnych zajęć.