bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2020
  • wyświetleń: 1752

Uczniowie bielskich szkół z wojewódzkimi stypendiami

Zarząd Województwa Śląskiego przyznał 29 stypendiów dla uczniów z regionu w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży obowiązującego od lipca 2018 roku do czerwca 2021 roku”. Uroczystość ich wręczenia odbyła się we wtorek, 22 września w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego.

Uczniowie bielskich szkół z wojewódzkimi stypendiami
Uczniowie bielskich szkół z wojewódzkimi stypendiami · fot. Urząd Marszałkowski


Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych, których zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi oraz średnią ocen minimum 4,80.

- Ważne jest to, aby zawsze był przy was, ktoś, kto będzie wspierał i mobilizował. To dobry moment, aby podziękować nauczycielom, trenerom, a także waszym rodzicom. Mam nadzieję, że stypendia tak naprawdę będą preludium do tego, co osiągniecie w życiu. To zaprocentuje w przyszłości. Warto pracować nad sobą, być aktywnym w różnych dziedzinach życia. Nigdy nie odchodźcie od swoich pasji, które mogą okazać się bardzo ważnym punktem w waszych CV, a na to zwracają uwagę pracodawcy. Ten kapitał wiedzy i pasji, musicie budować już dziś - podkreśliła Beata Białowąs, członek zarządu województwa, która wręczyła uczniom stypendia w imieniu marszałka Jakuba Chełstowskiego.

Na rok szkolny 2020/2021 Zarząd przeznaczył łącznie na stypendia kwotę 150 000 złotych. Stypendium wynosi 5 000 zł i będzie przekazywane uczniom w 10 transzach tj.: od września 2020 roku do czerwca 2021 roku.

Wśród osób, które otrzymały stypendia, są dwaj uczniowie bielskich szkół: Błażej Chwaja z Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie oraz Paweł Gadziński z V Liceum Ogólnokształcącego.

mp / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.