bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2020
  • wyświetleń: 944

Brakuje opisów metodą Braille’a - radna interweniuje

Środowisko osób, które borykają się z niepełnosprawnością wzrokową w Bielsku-Białej, to środowisko aktywne. Osoby niewidome czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, chodzą w góry itp. Jak się jednak okazuje, na bariery natrafiają w wielu miejscach publicznych - stąd apel do władz miasta, by zainstalować więcej informacji opisanych metodą Braille’a.

ratusz, urząd miejski
Brakuje opisów metodą Braille’a - radna interweniuje · fot. UM Bielsko-Biała


Bielska radna Małgorzata Zarębska zwróciła uwagę na ograniczenia, z jakimi borykają się osoby niewidome lub niedowidzące, kiedy odwiedzają budynki użyteczności publicznej. Zaapelowała do władz miasta, by zamontować w nich napisy metodą Braille'a, czyli informacje, które można "przeczytać" za pomocą dotyku.

- Nie trzeba przekonywać, że wyrównywanie szans i likwidowanie barier dla niepełnosprawnych jest naszym obowiązkiem - podkreśliła przedstawicielka bielszczan. - Dla osób niewidzących lub niedowidzących takie czynności jak sprawdzenie rozkładu jazdy autobusów, wejście i korzystanie z windy, odnalezienie odpowiedniego pokoju w urzędzie, jest nie lada wyzwaniem - podkreśliła.

Radna przypomniała, że funkcjonuje program Dostępność Plus, z którego samorządy mogą pozyskiwać dofinansowanie na likwidowanie wspomnianych barier.

Interpelacja w tej sprawie trafiła do władz miasta. Włodarze jeszcze się do niej nie ustosunkowali. Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.