
Wiadomości
- 23 września 2020
- wyświetleń: 1650
Brakuje opisów metodą Braille’a - radna interweniuje
Środowisko osób, które borykają się z niepełnosprawnością wzrokową w Bielsku-Białej, to środowisko aktywne. Osoby niewidome czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, chodzą w góry itp. Jak się jednak okazuje, na bariery natrafiają w wielu miejscach publicznych - stąd apel do władz miasta, by zainstalować więcej informacji opisanych metodą Braille’a.

Bielska radna Małgorzata Zarębska zwróciła uwagę na ograniczenia, z jakimi borykają się osoby niewidome lub niedowidzące, kiedy odwiedzają budynki użyteczności publicznej. Zaapelowała do władz miasta, by zamontować w nich napisy metodą Braille'a, czyli informacje, które można "przeczytać" za pomocą dotyku.
- Nie trzeba przekonywać, że wyrównywanie szans i likwidowanie barier dla niepełnosprawnych jest naszym obowiązkiem - podkreśliła przedstawicielka bielszczan. - Dla osób niewidzących lub niedowidzących takie czynności jak sprawdzenie rozkładu jazdy autobusów, wejście i korzystanie z windy, odnalezienie odpowiedniego pokoju w urzędzie, jest nie lada wyzwaniem - podkreśliła.
Radna przypomniała, że funkcjonuje program Dostępność Plus, z którego samorządy mogą pozyskiwać dofinansowanie na likwidowanie wspomnianych barier.
Interpelacja w tej sprawie trafiła do władz miasta. Włodarze jeszcze się do niej nie ustosunkowali. Do tematu będziemy wracać.
ZOBACZ TAKŻE

Rosnące potrzeby, rosnące wydatki - MOPS wspiera tysiące mieszkańców miasta

Defibrylatory AED: klucz do ratowania życia i potrzeba edukacji mieszkańców

Bielsko-Biała chce być w gronie „czystych i zdrowych miast Europy”

Mały Szlak Beskidzki - niewykorzystany atut turystyczny Bielska-Białej?

Zagrożenie przy "Elektrowni". Winne mają być dzieci?

Ścieżki rowerowe w Bielsku-Białej. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.