bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2020
  • wyświetleń: 1794

Umowa na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych podpisana

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej podpisał właśnie umowę na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Przetarg na instalację systemu doświetlającego wygrała firma ETEC Sp. z o.o. z Olkusza. Na wykonanie zlecenia ma 70 dni, tak więc piesi jeszcze przed nadejściem najkrótszych dni w roku, w wyznaczonych przez MZD lokalizacjach powinni korzystać z rozświetlonych, bezpiecznych przejść.

Umowa na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych podpisana
Umowa na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych podpisana · fot. MZD Bielsko-Biała


Wymagania postawione przez bielskich drogowców zakładają budowę na każdym doświetlanym przejściu dwóch słupów oświetleniowych zaopatrzonych w nowoczesne oprawy lamp ledowych, sterowanych czujnikami zmierzchu. Lampy mają być także zasilane poprzez niezależną linię, tak aby awarie ogólnej sieci energetycznej nie miały wpływu na działanie systemu. Koszt wykonania zlecenia po przeprowadzeniu przetargu wyniósł nieco ponad 504 tys. zł.

Planowane lokalizacje - na ulicach: Wałowej przy ul. Ludwika Zamenhofa; Ignacego Daszyńskiego przy ul. Kaletniczej, Jacka Odrowąża i Olimpijskiej; Cieszyńskiej przy ul. Konstantego Damrota (dwa przejścia); Wyzwolenia przy posesji 541; Komorowickiej przy ul. Jana Chrzciciela, Konwaliowej i Ignacego Jana Paderewskiego; Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Legionów; Lipnickiej przy ul. Akademii Umiejętności i Skowronków; Łagodnej przy ul Akademii Umiejętności; Karpackiej przy ul. Żyznej; Teofila Aleksandra Lenartowicza przy ul. Wojciecha Bogusławskiego; Partyzantów przy stacji paliw BP (2 przejścia); Lwowskiej przy cmentarzu żołnierzy radzieckich (2 przejścia) i Bestwińskiej przy strefie przemysłowej.

Przypomnijmy, w ostatnich latach MZD w Bielsku-Białej wykonał ok. 80 instalacji doświetlających najbardziej niebezpieczne przejścia. Do końca bieżącego roku w sumie będzie ich prawie 100. Dyrekcja MZD zapewnia, że trwająca od kilku lat akcja budowy tego typu instalacji jest jednym z priorytetowych działań poprawiających bezpieczeństwo na drogach i będzie prowadzona do momentu zapewnienia bezpieczeństwa na wszystkich przejściach dla pieszych.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.