bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 września 2020
  • wyświetleń: 1684

[KONKURS] "Bractwo mandylionu" - nowa książka Wojciecha Dutki

Wojciech Dutka to autor bestsellerów, który całe swoje życie spędził w Bielsku-Białej. Właśnie ukazała się rozszerzona wersja jednej z jego najbardziej znanych książek - "Bractwa mandylionu".

wojciech dutka
Wojciech Dutka · fot. maciej.zienkiewicz.photography


Wojciech Dutka, urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej, to pisarz, wolontariusz, dziennikarz radiowy, były pracownik uczelni medycznej, konsultant do spraw europejskich programów badawczych, ostatnio nauczyciel historii. Zajmuje się polską historiografią przełomu XIX i XX wieku; publikował w renomowanych czasopismach naukowych. Jest autorem dziewięciu książek, a do wśród najbardziej znanych należą "Kurier z Teheranu" czy też "Czerń i Purpura". 21 września miała swoją premierę rozszerzona wersja książki "Bractwo mandylionu".

„Bractwo mandylionu” to nowe, rozszerzone wydanie wielowątkowej powieści Wojciecha Dutki. Na jej kartach pojawiają się autentyczne postacie historyczne: Lotario Segni, czyli późniejszy papież Innocenty III, Dominik Guzmán - założyciel zakonu dominikanów, król Ryszard Lwie Serce czy sułtan Saladyn.

"Bractwo Mandylionu" - nowa książka Wojciecha Dutki
"Bractwo mandylionu" - nowa książka Wojciecha Dutki · fot. Materiały prasowe


Krucjaty, herezje, zderzenie światów - katolickiej Europy, prawosławnego Bizancjum oraz islamu - tworzą barwne tło dla niezwykłej opowieści o losach głównego bohatera. Ma ona także drugie dno, autor stawia bowiem trudne pytania o religię i przemoc czynioną w jej imię.

Dla naszych czytelników mamy cztery egzemplarze książki "Bractwo mandylionu". Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, aby otrzymać tę powieść Wojciecha Dutki.

Konkurs

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.