bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 2776

[ZDJĘCIA] Nie tylko Cieszyńska. MZD wyremontowało drogi osiedlowe

Wielkie miejskie inwestycje drogowe, jak choćby trwająca właśnie rozbudowa ul. Cieszyńskiej, przyciągają uwagę wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ilość zaangażowanych ludzi i sprzętu daje się zauważyć gołym okiem, stąd często zapominamy, że równolegle do tych właśnie remontów postępują także te mniejsze. Nie widzimy ich, bo rozsiane są na terenie całego miasta.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej realizuje je w porozumieniu i na wnioski lokalnych Rad Osiedli oraz samych mieszkańców.

Ulica Podgórze

W ramach modernizacji ulicy Podgórze dokonano rozbiórki starych krawężników oraz wykonano frezowanie nawierzchni. Po ułożeniu nowych krawężników betonowych powstała nowa jezdnia z betonu asfaltowego. Modernizacja objęła odcinek o długości 128 m - od ulicy Jutrzenki do ulicy Złotych Kłosów.

Ulica Podgórze
Ulica Podgórze · fot. MZD Bielsko-Biała


Ulica Zakładowa

Modernizacja ulicy Zakładowej obejmowała rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni z trylinki, wymianę krawężników oraz wykonanie nowej warstwy podbudowy. W ramach zadania rozbudowano także system odwodnienia oraz wyremontowano odcinek istniejącego chodnika. W ostatnich dniach na ulicy Zakładowej położono warstwy bitumiczne - wiążącą i ścieralną. Powierzchnia nowej nawierzchni jezdni to około 300m2.

Ulica Zakładowa
Ulica Zakładowa · fot. MZD Bielsko-Biała


Ulica Laury

W ramach modernizacji ulicy Laury wykonano warstwy z betonu asfaltowego: wiążącą i ścieralną. Roboty prowadzono na odcinku o długości 80 mb, a jego powierzchnia wyniosła 296 m2.

Ulica Laury
Ulica Laury · fot. MZD Bielsko-Biała


Ulica Henryka Siemiradzkiego

W ramach remontu chodników przy ulicy prof. dra Mieczysława Michałowicza i ulicy Henryka Siemiradzkiego wykonano wymianę uszkodzonej nawierzchni chodnika z płytek betonowych na nawierzchnię z betonowej kostki brukowej wraz z wykonaniem nowej podbudowy. Łączna powierzchnia wyremontowanych chodników to 990 m2.

Ulica Henryka Siemiradzkiego
Ulica Henryka Siemiradzkiego · fot. MZD Bielsko-Biała

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.