bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2020
  • wyświetleń: 2375

Odpowiedzą za zaatakowanie bielskich strażników miejskich

Dwaj mieszkańcy Bielska-Białej w wieku 26 i 32 lata, którzy zaatakowali bielskich strażników miejskich zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. 32-latek niszczył wcześniej kwiatowe klomby na jednym z deptaków w centrum miasta. Gdy strażnicy zainterweniowali, mężczyźni zaatakowali ich.

policja, areszt
Odpowiedzą za zaatakowanie bielskich strażników miejskich · fot. KMP Bielsko-Biała


Dyżurny monitoringu straży miejskiej zauważył mężczyznę, który idąc ulicą 11 Listopada, wyrywał kwiaty z ozdobnych klombów. Na miejsce zostali skierowani strażnicy. 32-letniego wandala spotkali w okolicy jednego ze sklepów. Kiedy mundurowi zażądali okazania dokumentu tożsamości bielszczanin zrobił się agresywny, nie wykonywał poleceń strażników, zaczął ich wyzywać.

Gdy funkcjonariusze próbowali ująć 32-latka, ten wspólnie z młodszym kolegą zaatakowali strażników. Mężczyźni używali siły, odpychali mundurowych i wyzywali. Strażnicy dzięki swojej zdecydowanej reakcji, pomimo doznanych obrażeń, ujęli 32-letniego agresora. Jego 26-letni wspólnik, który zbiegł z miejsca zdarzenia, nie zdołał daleko uciec. Został zlokalizowany przez dyżurnego miejskiego monitoringu, który od razu powiadomił policjantów. Stróże prawa zatrzymali zaskoczonego 26-latka na bielskiej ulicy Orkana.

Obydwaj zatrzymani mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 32-latek i jego 26-letni kompan zostali doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia strażników miejskich oraz wpływania przemocą na czynności służbowe funkcjonariuszy straży miejskiej w Bielsku-Białej.

Za przestępstwa te każdemu z nich grozi wyrok nawet 3 lat więzienia. Prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem. Napastnicy muszą się liczyć z surowszym wymiarem kary, ponieważ przestępstwa, których się dopuścili zostały zakwalifikowane, jako występki o charakterze chuligańskim, a za takie czyny prawo karne przewiduje surowsze sankcje.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.