bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 4976

Protesty i Covid - prace na Cieszyńskiej zakończą się później

Jak nie protesty mieszkańców, to złe warunki atmosferyczne, do tego pandemia koronawirusa. Wykonawca przebudowy ulicy Cieszyńskiej skarży się na kolejne przeciwności w doprowadzeniu prac do końca w terminie. Jedna z największych inwestycji drogowych w Bielsku-Białej zostanie zakończona później, niż planowano.

Co słychać przy remoncie ulicy Cieszyńskiej? - 31.07.2020
Co słychać przy remoncie ulicy Cieszyńskiej? - 31.07.2020 · fot. MZD Bielsko-Biała


- Wyremontowana Cieszyńska będzie otwarta do końca roku - takie informacje płynęły z bielskiego magistratu jeszcze w lipcu. - Największa obecnie prowadzona inwestycja drogowa w Bielsku-Białej - modernizacja ul. Cieszyńskiej przybiera coraz bardziej realne kształty. Miejski Zarząd Dróg do końca roku planuje uzyskać przejezdność na rozbudowywanym odcinku tej ulicy - pisaliśmy.

Nie wiadomo jednak, czy terminy te zostaną zachowane. W sierpniu bowiem okazało się, że na skutek roszczeń wykonawcy (m.in. ze względu na brak dostępu do wszystkich części planu budowy z powodu protestów mieszkańców) przewidywany termin zakończenia robót budowlanych określono na 30 czerwca 2021 roku.

- Miasto zaakceptowało wskazane roszczenie wykonawcy, a tym samym wyraziło zgodę na wydłużenie terminu realizacji robót. Na obecną chwilę nie planuje się nakładania kar umownych z uwagi na brak możliwości przypisania winy wykonawcy za opóźnienia związane z protestami mieszkańców, skutkujących brakiem dostępu do frontu robót - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Na tym jednak nie koniec kłopotów. Wykonawca bowiem - wedle wiceprezydenta - przedkłada kolejne roszczenia przejściowe, dotyczące m.in. wystąpienia sytuacji pandemii Covid-19 na terenie Polski, a także nieprzewidzianych okoliczności związanych ze złym stanem infrastruktury podziemnej. Dlatego władze miasta wystąpiły o przedłużenie terminu prac na ulicy Cieszyńskiej i rozliczenia tej inwestycji do instytucji zarządzającej dotacjami unijnymi. Ten określono na 31 grudnia 2021 roku.

- Zgodnie z nowym harmonogramem prac, zakończenie wszystkich robót budowlanych planowane jest na 30 czerwca 2021 roku, przy czym roboty na głównym ciągu ulicy Cieszyńskiej, wlocie w ulice Szarotki oraz na odcinku starej ulicy Międzyrzeckiej zakończone zostaną do 31 maja 2021 roku - podkreślił Krzemiński. - Ponadto w zależności od warunków pogodowych, w tym roku planuje się oddanie do użytkowania obu pasów jezdni ulicy Cieszyńskiej na odcinkach od ronda im. Czesława Niemena do ulicy Stanisława Skrzyneckiego oraz od ulicy Jaworzańskiej do ronda z ulicą Nowo-Międzyrzecką - opisał zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.