bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 września 2020
  • wyświetleń: 2522

Nowoczesny angiograf zainstalowany w bielskiej klinice

Pierwszy w Polsce angiograf ARTIS icono został zainstalowany w oddziale kardiologicznym Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej.

Takiego sprzętu nie ma żaden inny szpital w Polsce
Takiego sprzętu nie ma żaden inny szpital w Polsce · fot. Materiały prasowe


Prezentacja bielskiego oddziału PAKS w nowej odsłonie odbyła się 10 września. Podczas wydarzenia, zorganizowanego zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi, zaprezentowano odświeżony wygląd placówki i przedstawiono najnowszy zakup: nowoczesny angiograf ARTIS icono firmy Siemens Healthineers, który ma szansę wspomóc diagnostykę i leczenie chorób naczyń krwionośnych u kilku tysięcy osób rocznie. Pacjenci bielskiego oddziału PAKS jako pierwsi w Polsce będą mogli skorzystać z możliwości, jakie daje to urządzenie.

Oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca został otwarty w nowej odsłonie: oprócz standardowych prac remontowych zdecydowano się na modyfikację budynku, która usprawni procesy medyczne i jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo w czasach pandemii COVID-19.

- Podczas prac remontowych zostały wprowadzone specjalne adaptacje, które ułatwiają bezpieczną ścieżkę pacjenta, ograniczając do minimum jego kontakt z osobami postronnymi. Stworzyliśmy m.in. strefy usprawniające pobieranie wymazów, aby zminimalizować ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 - komentuje prof. Krzysztof MilewskiOrdynator Oddziału PAKS w Bielsku-Białej, Dyrektor Ośrodka.

Bielski PAKS, jako pierwszy w kraju oddział, został wyposażony w angiograf ARTIS icono firmy Siemens Healthineers. Sprzęt wspiera diagnostykę i leczenie naczyń krwionośnych. To nowoczesny system angiograficzny, oferujący precyzję i skuteczność leczenia podczas nawet najbardziej wymagających zabiegów. Jako platforma nowej generacji pozwala zachować najwyższy poziom opieki nad pacjentem przez wiele lat.

- W Bielsku-Białej wykonujemy bardzo dużą ilość zabiegów, głównie w chorobie wieńcowej, jak również w wadach strukturalnych serca. W ubiegłym roku na oddziale wykonaliśmy 3600 procedur i 1100 angioplastyk wieńcowych, w związku z czym angiograf jest niezbędnym i mocno eksploatowanym urządzeniem. Dlatego przy wyborze nowych urządzeń braliśmy przede wszystkim pod uwagę to, aby nowy sprzęt miał najwyższą dostępną jakość obrazowania, miał możliwość ustawiania parametrów pod indywidualne preferencje lekarza wykonującego zabieg, a ponadto zapewniał bezpieczeństwo dla operatora i pacjenta. Sprzęt firmy Siemens Healthineers gwarantuje nam to wszystko i wpływa na jakość i precyzję leczenia. Naszym priorytetem jest zdrowie i życie naszych pacjentów i staramy się zapewnić im opiekę na najwyższym możliwym poziomie - komentuje prof. dr n. med. Krzysztof Milewski, Ordynator Oddziału PAKS w Bielsku-Białej, Dyrektor Ośrodka

System przetwarzania obrazu angiografu - OPTIQ - utrzymuje stałą jakość obrazu dopasowaną do indywidualnych preferencji operatora, niezależnie od pacjenta, procedury czy ustawienia ramienia aparatu. ARTIS icono wyposażony jest także w liczne systemy redukujące dawkę promieniowania, którą otrzymuje pacjent, a także inteligentne rozwiązania skracające czas ustawiania i przygotowania aparatu. Zapewnia także optymalizację parametrów obrazowania i standaryzację procedur, oferując jednocześnie ważną w pracowni naczyniowej elastyczność wykonywania poszczególnych kroków. Aparat jest dodatkowo wyposażony w system echo-nawigacji, czyli pełną integrację angiografu z aparatem ultrasonograficznym. Ułatwia to orientację przestrzenną w sercu i daje kardiologowi interwencyjnemu większą precyzję i kontrolę w trakcie zabiegu.

- To pierwsza w Polsce instalacja naszego najnowszego angiografu ARTIS icono. Nie jest przypadkiem, że odbyła się właśnie w klinice naszego strategicznego partnera - podkreśla Joanna Miłachowska, prezes Siemens Healthineers. - Jesteśmy dumni, że zostaliśmy obdarzeni zaufaniem AHP w tak wyjątkowym projekcie. Mówimy tu nie tylko o imponującej modernizacji floty aparatów angiograficznych i ramion C, ale także o wieloletniej współpracy serwisowej. Co więcej, zaplanowaną na półtora roku instalację 12 angiografów udało się sfinalizować w rekordowo krótkim czasie pół roku.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.