Wiadomości

  • 10 września 2020
  • 21 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 10087

Koncert Roksany Węgiel w BCK przełożony na grudzień!

Gwiazda młodzieżowej sceny muzycznej i triumfatorka Eurowizji Junior w 2018 roku miała wystąpić w Bielskim Centrum Kultury 12 listopada. Później koncert miała zagrać wiosną - 19 kwietnia, jednak i w tym terminie wydarzenie nie doszło do skutku. Zostało więc przeniesione na 2 grudnia.

Roksana Węgiel
Roksana Węgiel · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


15-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Roksana została faworytką na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu "Anyone I Want To Be" biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 42 mln osób. Oprócz tego piosenka promowała film animowany "Manu. Bądź sobą".Jej debiutancki singiel "Żyj" w serwisie YouTube wyświetlono ponad 13 mln razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018. Drugim singlem był utwór "Obiecuję", którego teledysk obejrzano ponad 7 mln razy. Młoda artystka nagrała również singiel "Zatrzymać chwilę" w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3, w którym użyczyła głosu postaci Lucy.

W styczniu 2019 Roksana uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. 12 kwietnia 2019 roku ukazał się anglojęzyczny singiel "Lay Low", który trafił również na zagraniczne rynki, a teledysk w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń.

W maju 2019 Roksana pojawiła się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Zdobyła nagrodę Music Awards 2019 w Sewilli - tytuł najlepszej polskiej artystki.

Koncert Roksany Węgiel
Gdzie? Dom Muzyki Bielskiego Centrum Kultury
Kiedy? 2 grudnia
Organizator: m.art

Koncert odbędzie się, gdy obostrzenia epidemiczne na to pozwolą. Zachęcamy do śledzenia komunikatów o wydarzeniach na stronie Bielskiego Centrum Kultury:
https://www.bck.bielsko.pl/aktualnosci/biezaca-informacja-o-imprezach-w-bck-oraz-zasady-bezpieczenstwa

ar / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj