bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2020
  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 4172

[FOTO] Przejechali blisko 670 km aby wesprzeć potrącone rowerzystki

To było nie lada wyzwanie. W dwa dni pokonać na rowerze trasę z Gdańska do Bielska-Białej. Do pomocy kolarkom, które na początku czerwca uległy wypadkowi w Wilkowicach, ruszyli strażacy. Pomocowa akcja rozpoczęła się w sobotę, 12 września o poranku i w niedziele, 13 września miała swój finał w Bielsku-Białej, przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Trasa liczyła ponad 670 km.

Przejechali blisko 670 km aby wesprzeć potrącone rowerzystki - 13.08.2020 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Rowerzyści praktycznie poza krótkimi odpoczynkami spędzili ponad 30 godzin na rowerze przemierzyli praktycznie cała Polskę, aby pomóc Ricie i Kasi, które każdego dnia walczą o powrót do pełnego zdrowia. Każdy z uczestników/ darczyńców mógł dołączyć się na dowolnym etapie trasy i przebyć dowolną ilość kilometrów wpłacając do puszki datek. Przez cały czas można było śledzić rowerzystów na bieżąco dzięki GPS i wizycie na stronie dlarityikasi.1008.pl/ . Finalnie pod komendę bielskiej straży pożarnej zajechało ponad 20 cyklistów.

Wpłaty na rehabilitację Rity i Kasi odbywały się kilkoma kanałami. Można to było zrobić poprzez link udostępniony w sieci, a także wrzucając datki do puszki-bidonu, którą na trasie wiózł mł. bryg. Łukasz Trocki z komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Gdańsku.

Strażacka akcja pomocowa odbywa się od czterech lat. Zaczęło się od umówienia na... wspólny trening kolarski. Później przyszła myśl, że kręcąc kilometry można pomóc. Akcje dedykowano już strażakowi Mateuszowi Maluszkiewiczowi, utytułowanemu kolarzowi Ryszardowi Szurkowskiemu oraz Karolowi Domagalskiemu. Ponadto, promowano bezpieczną jazdę na rowerze i zachowanie 1,5 m odstępu od wymijanych rowerzystów.

- Każdego roku akcja się rozrasta i na trasie dołącza się do nas coraz liczniejsze grono uczestników. Od samego początku mamy również wsparcie ze strony naszej formacji. Akcja cieszy się z udzielanych patronatów zarówno Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, jak również komendantów wojewódzkich - pomorskiego i dolnośląskiego. Nigdy nie zawiedliśmy się na pomocy uzyskanej ze strony naszej strażackiej braci - mówią strażacy ze Słupska. Poniżej moment wjazdu kolarzy amatorów na teren KM PSP w Bielsku-Białej.

raz, mp / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.