bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2012
  • wyświetleń: 7493

Hotel ZIAD zmienił swoje oblicze

U podnóża Szyndzielni w Bielsku-Białej powstał nowy hotel dla ok. 200 osób. I chociaż tak naprawdę była to modernizacja znanego wszystkim hotelu ZIAD, to jednak zakres przeprowadzonych prac i zmian, jakich dokonano w obiekcie, daje pełne podstawy, by mówić o stworzeniu nowego hotelu, który przyjął nazwę Dębowiec.

Reklama

Nowy hotel pod Dębowcem to inwestycja miejskiej spółki ZIAD. Jego położenie - u podnóża Szyndzielni i Dębowca oraz w pobliżu dolnej stacji kolejki gondolowej - już jest atutem samym w sobie. Kiedy do tego dodamy, że już niebawem powstanie tuż obok na stoku Dębowca ośrodek sportowo-rekreacyjny, to można śmiało zaryzykować tezę, że hotel Dębowiec jest skazany na sukces.

- Od ponad 30 lat działał tutaj ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy. Ale niestety lata świetności miał już dawno za sobą. Brzydki gmach nie przyciągał gości, a na dodatek nie spełniał współczesnych norm obiektu hotelowego. Z tego powodu spółka za około 15 mln zł postanowiła przemienić ten ośrodek w atrakcyjny hotel. Prace rozpoczęły się jesienią zeszłego roku i właśnie dobiegły końca - mówi prezes ZIAD-u Janusz Kisiel.

Hotel ZIAD · fot. UM Bielsko-Biała


Teraz ze starego obiektu zostały tylko mury. Wykonano nową, elegancką elewację, zmieniono układ pokoi, które - podobnie jak korytarze - zyskały całkowicie nowy wystrój i wyposażenie. Zmodernizowano także salę konferencyjną, recepcję i zaplecze gastronomiczne, zamontowano windy.

Na gości czeka tutaj ok. 200 miejsc w pokojach dwu-, trzy- i czteroosobowych. Są trzy pokoje dostosowane w pełni dla osób niepełnosprawnych oraz pokoje dla sportowców - z łóżkami o długości 220 cm. Obok głównego budynku są również dwa apartamenty.

- Oprócz noclegu chcemy też zaproponować gościom możliwość ciekawego spędzania wolnego czasu. Dlatego obok hotelu jest plac rekreacyjny, plac zabaw dla dzieci, urządzenia do ćwiczeń pod gołym niebem dla dorosłych, dużo zieleni, alejki spacerowe wraz z ławeczkami - informuje wiceprezes ZIAD-u Marek Hetnał. - Obiekt spełnia standard trzygwiazdkowego hotelu, choć formalnie nie będzie ubiegał się o taką kategorię. Naszą grupą docelową są turyści, którzy szukają warunków lepszych niż w schronisku, a ceny hoteli ich odstraszają. U nas za dwuosobowy pokój trzeba będzie zapłacić około 150 zł - dodaje.

Drugą grupą docelową są goście targowi i ci, którzy organizują w ZIAD-zie konferencje lub szkolenia. Należy podkreślić, że do dyspozycji gości jest również część gastronomiczna. Tu także nastąpiła modernizacja dawnej restauracji Wielkie Żarcie. Obecny kompleks gastronomiczny pn. Kameliowy Zakątek jest w stanie przygotować i obsłużyć każde wydarzenie, zarówno niewielkie spotkanie rodzinne, konferencję, jak i duże imprezy targowe czy wesela. Właśnie goście weselni to trzecie grupa docelowa, do której skierowana jest oferta hotelu Dębowiec.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.