bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 września 2020
  • wyświetleń: 773

AKO czy single? Co to znaczy i który zakład wybrać?

Materiał partnera:

Początkujący typerzy najczęściej dość szybko przegrywają. Nierzadko cały swój początkowy kapitał. Dla jednych jest to naturalna kolej rzeczy, która wymusza szkolenie się, podczas gdy na podstawie swoich doświadczeń tworzą porady dla początkujących typerów bukmacherskich. Na co należy uważać najbardziej?

Rodzaje zakładów w bukmacherceMitem jest przekonanie, jakby w zakładach chodziło wyłącznie o obstawienie tego, kto wygra. Zwycięzca meczu, poniżej/powyżej (under/over), podwójna szansa, handicapy europejskie i azjatyckie czy dokładny wynik - rodzajów zakładów jest bardzo wiele. Bez dwóch zdań każda osoba, która przykłada się do typowania zakładów bukmacherskich, powinna poznać różnice, jakie występują między poszczególnymi rodzajami. Słownik bukmacherski to miejsce obowiązkowe dla graczy początkujących, ale także tych nieco bardziej zaawansowanych. Do jednych z kluczowych decyzji, które należy podjąć przed obstawieniem jest to, jaki kupon wybrać? Klasyczny, pojedynczy (single), czy zwielokrotniony, czyli akumulowany? W tym zakresie nie ma jednej odpowiedzi, która wskazałaby definitywnie, co jest lepsze, a co gorsze.

Zakłady single - mekka doświadczonych graczyKupon pojedynczy w zakładach bukmacherskich nazywany jest najczęściej singlem lub po prostu single. Zgodnie z nazwą tego typu zakłady mają tylko jedno wydarzenia. Wobec tego nie mamy do czynienia wówczas z obliczaniem proporcji i wpływu poszczególnych wygranych / przegranych z jednych zdarzeń, na inne wyniki. Rezultat jest prosty, bo zależy od pojedynczego zdarzenia, np. obstawiania meczu piłki nożnej.

Nie da się ukryć, że to właśnie zakłady typu single cieszą się największym zainteresowaniem doświadczonych typerów. Jeśli nie interesuje nas jedno spektakularne zwycięstwo, ale budowanie długoterminowych zysków, to z pewnością warto rozważyć grę przy użyciu zakładów single. Z drugiej strony single przydadzą się również w innych okazjach, np. gdy obstawiamy dodatkowo mecz, oglądając go z przyjaciółmi i robimy to bardziej dla zabawy, a nie jako sposób na zarabianie pieniędzy.

Zakłady akumulowane (AKO) - większa wygrana, większe ryzykoWadą kursów kuponów single jest to, że są one relatywnie niższe względem zakładów AKO. Te drugie to zakłady akumulowane i działają w taki sposób, że aby wygrać wszystkie typowane zdarzenia muszą zostać wytypowane właściwie (z pewnymi wyjątkami, modyfikacjami do kuponu AKO). Jeżeli jednak wszystko pójdzie po myśli obstawiającego, zysk będzie zwielokrotniony. To właśnie na zakładach AKO można wygrać przez obstawienie kilku spotkań poprawnie nawet kilkaset procent zysków. Z drugiej strony tak duże „przebicie” świadczy o tym, że sytuacje te należą do rzadszych, a nie częstszych.

Czy lepiej wybrać zakłady akumulowane, czy single? PodsumowanieOstatecznie entuzjastów obydwu rodzajów kuponów bukmacherskich nie brakuje. Za korzystaniem z zakładów AKO przemawia gigantyczna stopa zwrotu. Zniechęci za to niskie prawdopodobieństwo „strzelenia” wszystkich wydarzeń poprawnie. Z kolei zakłady single gwarantują niższe wygrane, ale są bardziej „pewne”, ponieważ wygrana / przegrana zależy od jednego wydarzenia, a nie wielu - skumulowanych. Decyzja o tym, czy lepiej wybrać zakłady akumulowane (AKO), czy zakłady bukmacherskie single, musi być jednak podjęta wyłącznie na bazie własnych doświadczeń i preferencji. Liczy się także horyzont czasowy gry i przyjęta wcześniej strategia.