bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 września 2020
  • wyświetleń: 1434

Punkt konsultacyjny do spraw uzależnień przeniesiony

Punkt konsultacyjny do spraw uzależnień Nadzieja został przeniesiony na ul. Zapora 100 w Bielsku-Białej Wapienicy.

nadzieja
Punkt konsultacyjny do spraw uzależnień przeniesiony · fot. Google Street View


Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień Nadzieja od 2014 r. prowadziła punkt konsultacyjny do spraw uzależnień w Bielsku-Białej przy ul. Stojałowskiego 19. Od 1 września jego działalność została przeniesiona do wyremontowanych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych pomieszczeń w Bielsku-Białej przy ul. Zapora 100 (Wapienica, przedostatni przystanek autobusu linii 16).

W punkcie konsultacyjnym udzielana jest pomoc dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym - zagrożonym uzależnieniem, uzależnionym oraz osobom im najbliższym. W ramach zadań publicznych finansowanych ze środków budżetu miasta Bielsko-Biała, Województwa Śląskiego oraz ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia, fundacja prowadzi konsultacje psychologiczne i prawne, grupy wsparcia dla rodziców/opiekunów dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniem i uzależnionych, a także programy: Program Wzmacniania Rodziny, program CANDIS oraz program Fred goes net.

Działania te realizowane są przez specjalistów - specjalistę psychoterapii uzależnień, psychoterapeutę, psychologa, instruktora terapii uzależnień, prawnika. Wszystkie porady, konsultacje, spotkania w punkcie konsultacyjnym są bezpłatne. Konsultacje udzielane są od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-19.00. Rejestracja pod numerem telefonu 72503022 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.