bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

 • 5 września 2020
 • 13 września 2020
 • wyświetleń: 2946

Gramy dla Natalki i Kacpra: turniej piłki ręcznej plażowej i maraton zumby

Za nami:

W weekend 12-13 września w Cygańskim Lesie odbędą się wydarzenia charytatywne: VI Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej "Gramy dla Natalki i Kacpra" oraz Charytatywny Maraton Zumby - "Tańczymy dla Natalki i Kacpra".

VI Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plazowej " Gramy dla Natalki i Kacpra "


- To już 6 turniej, podczas którego nie tylko będziemy grali i rywalizowali na piasku, ale i zbierali pieniądze dla Natalki i Kacpra. Oboje potrzebują naszego wsparcia, więc już teraz wejdź na fanpage i licytuj. Dodatkowo turniej ma rangę Mistrzostw Polski i tak będzie punktowany dla wszystkich drużyn, które spełnią wymogi PZPR. Podczas trwania turnieju będą czekały na Was liczne atrakcje, loterie, konkursy, zabawy - zapowiadają organizatorzy VI Charytatywnego Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej.

W tym roku podczas akcji obecne będzie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Katowice. Oddział z Bielska-Białej. W niedzielę, 13 września od godz 10.00 będzie można oddać krew.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie Charytatywny Maraton Zumby. - W gronie najlepszych instruktorów i w atmosferze wyśmienitej zabawy, będziemy zbierać pieniążki na rehabilitację i leczenie Kacpra Pysia oraz kozianki - Natalki Magnes - informują organizatorzy.

Zabawa rozpocznie się o godz. 16.00. O potężną dawkę zumby zadbają:
 • Natalia Cypcer
 • Patrycja Porczyńska
 • Inez Romanowska
 • Gabrysia Bryndza
 • Basia Pilch
 • Paweł Gorzelak
 • Tomek Matula
 • Dominik Cholewka
 • Asia Wiktor


Wstęp - cegiełka min. 20 zł. Dzieci do lat 12: bezpłatnie.

tańczymy dla Natalki i Kacpra


Natalka ma 15 lat. Od 10 lat jest w rodzinie zastępczej. Urodziła się z zespołem FAS. W wieku 3 lat uległa wypadkowi, w wyniku którego doznała niedokrwiennego udaru mózgu. Na skutek udaru pojawił się lewostronny niedowład połowiczy, padaczka lekooporna, zaburzenia widzenia, mowy oraz problemy z koncentracją i utrzymaniem równowagi.

Natalka jest systematycznie rehabilitowana pod okiem specjalistów: fizjoterapeutów, logopedów, psychologów, pedagogów, terapeutów integracji sensorycznej, co pozwala jej nadrabiać to, co utraciła w wyniku urazu. Niestety wydatki na wszystkie terapie, leki i zaopatrzenie ortopedyczne znacznie przekraczają możliwości finansowe jej rodziny. Pieniądze, które będą zbierane dla Natalki, pozwolą kontynuować intensywną rehabilitację, terapię, zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i pomocy dydaktycznych.

Natalka
Natalka Magnes


Kacper urodził się 12 lat temu 
z niepełnosprawnością sprzężoną (niepełnosprawność umysłowa w stopniu znacznym oraz niepełnosprawność ruchowa). Powodem jest małogłowie i wada OUN pachygyria. Kacper ma również złożoną wadę serca (pojedyncza komora z atrezją zastawki trójdzielnej, przełożeniem naczyń, zwężeniem tętnicy płucnej, ubytkiem międzykomorowym i przedsionkowym). Przeszedł dwie operacje serca i kardiologiczny zabieg poszerzenia tętnicy płucnej przez wstawienie stentu. Choruje również na lekooporną padaczkę. Kacper nie chodzi samodzielnie, nie mówi, nie komunikuje potrzeb, potrzebuje stałej opieki.

Intensywna, systematyczna rehabilitacja i udział w terapiach (neurologopeda, terapia ręki, SI, psycholog) są koniecznością. Bez pomocy specjalistów stałej stymulacji rozwój Kacpra jest niemożliwy. Rehabilitowany jest od 3. miesiąca życia, a olbrzymie koszty z tego tytułu nie pozwalają rodzicom na korzystanie ze wszystkich zabiegów oraz innych możliwości dla jego usamodzielniania. Dodatkowym znacznym wydatkiem są turnusy rehabilitacyjne oraz zaopatrzenie ortopedyczne ( ortezy, buty ortopedyczne) jak również pampersy i środki higieniczne. Pieniądze, które w tym roku będą zbierane podczas turnieju i licytacji poprzedzających to wydarzenie, rodzice Kacpra chcą wykorzystać do poprawy jego jakości życia, usprawniania i usamodzielniania.

Kacper
Kacper Pyś

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.