bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2020
  • 15 września 2020
  • wyświetleń: 4263

Leśnicy rozdali tysiące sadzonek za surowce wtórne

Sukcesem okazała się akcja Nadleśnictwa Bielsko „Drzewko za surowce”. Mieszkańcy Bielska-Białej chętnie przynosili leśnikom surowce wtórne, by otrzymać sadzonki drzew lub kwiatów. Rozdano ich kilka tysięcy.

Leśnicy rozdali tysiące sadzonek za surowce wtórne
Leśnicy rozdali tysiące sadzonek za surowce wtórne · fot. Nadleśnictwo Bielsko


- Chcesz zrobić coś dobrego dla naszej planety? Przynieś surowce wtórne, które nadają się do recyklingu - w zamian otrzymasz od nas sadzonki! - tak bielscy leśnicy zachęcali mieszkańców miasta i okolic do wzięcia udziału w akcji „Drzewko za surowce”.

Fundacja Ekologiczna Arka i nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Śląskiego” przygotowały dla uczestników wydarzenia sadzonki kwiatów rabatowych oraz sadzonki drzew leśnych - wyjaśniała Aleksandra Kosior z Nadleśnictwa Bielsko.

Młode pędy drzewek lub kwiatów otrzymywał każdy, kto przyniósł pracownikom podbeskidzkich lasów 20 puszek, 20 butelek (PET lub szklanych) oraz 10 kilogramów makulatury.

Leśnicy z Nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka, Wisła i Kobiór przygotowali w tym roku sadzonki: świerków, buków, jodeł, dębów, sosen i olch.

Jak się okazało, akcja okazała się sukcesem. — Dużym zainteresowaniem mieszkańców Bielska-Białej i okolic cieszyła się jesienna edycja akcji "Drzewko za surowce". Nadleśnictwo Bielsko wraz z leśnikami z Ustronia rozdało ponad 4 tysiące sadzonek drzew naszych rodzimych gatunków iglastych i liściastych - podsumowała Kosior.

raz, mp / bielsko.info, źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.