Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 września 2020
  • 12 września 2020
  • wyświetleń: 2440

Akcja "Drzewko za surowce" w sobotę przy CH Sarni Stok

Za nami:

Ta akcja zwykle cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem bielszczan. W tym roku "Drzewko za surowce", bo o niej mowa, odbędzie się w sobotę, 12 września w przy CH Sarni Stok.

Akcja "Drzewko za surowce" już 12 września przy CH Sarni Stok
Akcja "Drzewko za surowce" już 12 września przy CH Sarni Stok · fot. Fundacja Ekologiczna "Arka"


W tym roku uczestnicy będą zachęcani do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek i umieszczania ich na Ogólnopolskiej Mapie Drzew na stronie www.sadzimytlen.pl. W ten sposób Arka promuje także swój projekt "Sadzimy tlen", w którym zachęca wszystkich do sadzenia drzew. - To jedna z najlepszych rzeczy, które możemy zrobić dla łagodzenia zmian klimatycznych - tłumaczą członkowie "Arki".

Od startu akcji w 2007 roku, współpracując z leśnikami i CH Sarni Stok Fundacja Ekologiczna "Arka" rozdała już 92 tysiące sadzonek drzew i kwiatów! - Dzięki temu przyczyniliśmy się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach. Jesteśmy dumni, że pomagacie nam promować ekologię i sadzenie drzew - mówią ekolodzy.

- Ostatnie badania fińskich naukowców dowodzą, iż każdego roku jedno dorosłe drzewo pochłania rocznie 6-7 kg dwutlenku węgla. Łącznie lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt, produkując go rocznie około 26 mld ton - dodają aktywiści.

- Każdy z nas rocznie emituje 8 ton CO2. Bądź odpowiedzialny za los Ziemi oraz Twoich dzieci i wnuków. Wpłać darowiznę i pomóż nam sadzić drzewa. Jeżeli w tym roku posadziłeś swoje drzewa to dopisz je na SadzimyTlen.pl Przynieś nam surowce, a otrzymasz sadzonkę drzewa lub kwiatka (bratki) - zachęcają ekolodzy z fundacji "Arka".

12 września będzie można wymienić surowce wtórne na sadzonki drzew lub kwiatów. Każdy, kto przyniesie do CH Sarni Stok 20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka. Podczas akcji będą zbierane także elektrośmieci. Zebrane surowce zostaną sprzedane, a za zebrane środki Fundacja Ekologiczna "Arka" zakupi rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl

mp / bielsko.info, źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.