bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 września 2020
  • wyświetleń: 2929

14 poszukiwanych zatrzymanych przez bielskich policjantów

Od początku września bielscy policjanci zatrzymali już 14 poszukiwanych osób! Zatrzymań na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego dokonywano na polecenie sądu lub prokuratury. To jedno z podstawowych zadań policjantów.

Pobił butelką i ukradł pieniądze. Sprawca rozboju aresztowany
14 poszukiwanych zatrzymanych przez bielskich policjantów · fot. KMP Bielsko-Biała


Bielscy stróże prawa tylko w ciągu ostatniej doby zatrzymali ośmiu poszukiwanych. Trzech z nich ukrywało się przed organami ścigania w związku z toczącymi się postępowaniami karnymi, a pięciu pozostałych, ponieważ za popełnione przestępstwa orzeczono wobec nich prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Od początku września w ręce policjantów wpadło ich już 14.

Gdy do bielskiej komendy wpłynie list gończy bądź nakaz doprowadzenia, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. W poszukiwania angażują się także dzielnicowi i mundurowi z "patrolówki". Niestety bardzo często osoby wiedząc o ciążącym na nich wyroku, decydują się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Podobnie zachowują się podejrzani, wobec których toczy się postępowanie karne. Unikając policji i prokuratury starają się utrudniać śledztwa i uniknąć oskarżenia ich przed sądem. Skazani prawomocnym wyrokiem powinni odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłaszają się do zakładów karnych i się ukrywają. Poszukiwanie takich osób czasami trwają wiele lat, gdyż poszukiwanemu w ukrywaniu się często pomagają najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat lub zmieniają region, w którym zamieszkują. Czasami zatrzymanie wynika ze zbiegu okoliczności, ale najczęściej jest wynikiem mozolnej i wytężonej pracy policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób.

Osoby poszukiwane zachowują się różnie. Niektórzy wykonują polecenia stróży prawa i nie utrudniają czynności. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy osoba poszukiwania podejmuje próbę ucieczki lub w inny bezprawny sposób stara się uniknąć zatrzymania i doprowadzenia do sądu, lub prokuratury. Bielscy policjanci wykazują zdecydowaną postawę i konsekwentne podejście do swoich obowiązków służbowych. Poszukiwanie osób na polecenie organów ściganie i wymiaru sprawiedliwości to jedno z podstawowych zadań Policji.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.