bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 4945

Roboty opóźnione przez deszcz. Trwa budowa nowego łącznika na Hulance

Obfite opady deszczu dają się we znaki drogowcom pracującym przy budowie nowego połączenia alei gen. Władysława Andersa z ulicą Piastowską. Rozwiązanie to zdecydowanie ułatwi dojazd do ronda Hulanka kierowcom jadącym od strony węzła z ul. Bohaterów Monte Cassino.

Roboty opóźnione przez deszcz. Trwa budowa nowego łącznika na Hulance
Roboty opóźnione przez deszcz. Trwa budowa nowego łącznika na Hulance · fot. MZD Bielsko-Biała


Powstająca jednojezdniowa ulica o szerokości 5 metrów i długości 430 metrów do łatwych wcale nie należy. Budowa trwa od kwietnia br., a pierwotny termin jej zakończenia zakładał końcówkę sierpnia. Intensywne opady deszczu w maju i czerwcu, spowodowały osunięcie się nasiąkniętej wodą skarpy biegnącej wzdłuż nowej drogi. Ciągłe opady uniemożliwiały także sprawne prowadzenie stabilizacji warstw konstrukcyjnych powstającego obok nasypu. Zamiast realizować plan inwestycji wykonawca większość czasu musiał poświęcać na zabezpieczenie go podczas opadów. Konieczne będzie dodatkowe umocnienie skarpy, najprawdopodobniej poprzez budowę muru oporowego. Przygotowywane właśnie rozwiązania zwiększą niestety wartość umowy i wydłużą czas inwestycji.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.