bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 1278

Rekordzista z trzema promilami. Pijani kierowcy zatrzymani

Dzięki obywatelskiej postawie świadków mundurowi z bielskiej drogówki zatrzymali dwóch sprawców kolizji podejrzewanych o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. „Rekordzista” wydmuchał 3 promile!

alkomat, pijany
Rekordzista z trzema promilami. Pijani kierowcy zatrzymani · fot. policja.pl


W poniedziałek po północy w bielskich Aleksandrowicach mieszkaniec jednego z bloków usłyszał głośny huk. Kiedy spojrzał przez okno, zobaczył, że w jeden z zaparkowanych przy ulicy pojazdów wjechał osobowy volkswagen, z którego „wykulał się” kompletnie pijany kierowca. Świadek natychmiast wezwał Policję. Po chwili na miejscu pojawili się stróże prawa z bielskiej drogówki, którzy zatrzymali sprawcę kolizji. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Również dzięki reakcji świadków stróże prawa z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 31-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który prowadząc osobowe renault uszkodził trzy zaparkowane pojazdy. Do kolizji doszło w poniedziałek przed północą w bielskiej Wapienicy. Kierujący renault mężczyzna uderzył w trzy zaparkowane przy ulicy pojazdy. Został ujęty przez okolicznych mieszkańców i przekazany policjantom. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Stracił prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. O ich dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator. To jednak nie wszystkie konsekwencje, jakie czekają nieodpowiedzialnych kierowców. Ponieważ byli nietrzeźwi towarzystwa ubezpieczeniowe, które zajmą się wypłatą odszkodowań za uszkodzone samochody, mogą zażądać od nich zwrotu całości wypłaconych sum.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.