bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 września 2020
  • 5 września 2020
  • wyświetleń: 3633

Z powodu remontów boją się o „dach nad głową”

Nie wszystkich mieszkańców Bielska-Białej cieszą prowadzone w mieście remonty, których efekt ułatwi funkcjonowanie w mieście. Są też tacy, którzy cierpią z ich powodu, gdyż zakłócają ich egzystencję.

Ulica Kopernika w Bielsku-Białej przed remontem
Ulica Kopernika w Bielsku-Białej przed remontem · fot. Google Street View


W trakcie prac budowlanych związanych z remontem ulicy Kopernika i przebudową skrzyżowania ulic Cieszyńskiej i Kopernika oraz rozbudową pobliskiego parkingu, dochodzi do zalewania pobliskiego budynku - skarżą się mieszkający w nim bielszczanie.

- Nie ulega wątpliwości, że remonty ulic i budowa nowych miejsc parkingowych to inwestycje niezbędne w naszym prężnie rozwijającym się mieście. Przedsięwzięcia takie nie mogą jednak zakłócać czy wręcz uniemożliwiać mieszkańcom egzystencję. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku budynku na ulicy Kopernika - stwierdził radny Roman Matyja, który zainterweniował w tej sprawie w bielskim ratuszu.

Jak podkreślił, od czasu rozpoczęcia prac budowlanych we wspomnianym rejonie, podczas opadów deszczu, piwnice budynku są zalewane, co "jest koszmarem dla mieszkańców".

- Brak pionowej izolacji budynku, zamoknięte i grzybiejące wnętrze piwnicy oraz obawa przed kolejnym zalaniem powodują, że mieszkający tam ludzie obawiają się o „dach nad głową”. Sytuację pogorszyły decyzje budowniczych, którzy wylot rur odprowadzających deszczówkę z przeciwległego budynku sądu usytuowali na wprost wejścia do budynku na ulicy Kopernika. Zrozpaczeni mieszkańcy nie wiedzą, gdzie jeszcze mają udać się po pomoc - podkreślił ich przedstawiciel.

W reakcji Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej zapewnił, że cały teren przy wspomnianym budynku zostanie wybrukowany, przez co wody opadowe z terenu przylegającego do niego również zostaną powierzchniowo odprowadzone. Dodatkowo wzdłuż całej długości budynku zostaną wykonane drenaże, a wody deszczowe z budynku sądu zostaną odprowadzone do kanalizacji.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.