bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 799

Kolejny kiermasz "Książka wspiera bohatera" 5 września w "Sferze"

Koniec wakacji to dla wielu czas intensywnych przygotowań do powrotu do szkoły. Dlatego kolejna edycja akcji „Książka wspiera bohatera” nie zapomina o uczniach i ich rodzicach.

książka wspiera bohatera
Kolejny kiermasz "Książka wspiera bohatera" 5 września w "Sferze" · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Już 5 września podczas kiermaszu charytatywnego w Galerii "Sfera" będzie można kupić nie tylko książki o różnorodnej tematyce, ale także podręczniki szkolne. Wydarzenie organizowane przez Fundację Ekologiczną ARKA to również doskonała okazja, by realnie pomóc potrzebującym dzieciom z Bielska-Białej i okolic.

Podczas kiermaszu wybierać będzie można spośród tysięcy tytułów: od wciągających kryminałów i powieści sensacyjnych, przez literaturę obyczajową czy historyczną, aż po podręczniki do matematyki czy języka polskiego. Nie zabraknie też bajek dla dzieci, różnorodnych poradników czy książek kulinarnych. Jednak największą siłą akcji jest realna pomoc potrzebującym dzieciom - zysk ze sprzedaży książek w całości zostanie przeznaczony na bilety do kin, teatrów oraz na warsztaty edukacyjne dla podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych. Inicjatywa cieszy się popularnością wśród bielszczan, o czym świadczy imponująca liczba - 4 tysiące 237 dzieci skorzystało z bezpłatnych biletów do kina, teatru, czy na różnorodne warsztaty.

- Inicjujemy nowe pomysły i szukamy jak najlepszych rozwiązań. W tym roku pomożemy także uczniom i ich rodzicom w ograniczeniu wydatków związanych z nowym rokiem szkolnym. Jestem przekonana, że wiele osób ma w swoim domu stare podręczniki, które mogą posłużyć innym. Dlatego zachęcam do ich oddania i wzięcia udziału w kiermaszu! - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii "Sfera".

Niepotrzebne książki można zostawiać w Punkcie Informacyjnym Galerii "Sfera" do 2 września, tak, by zdążyły przejść kwarantannę przed kiermaszem.

- Bardzo się cieszymy, że w tych trudnych czasach udaje nam się organizować kolejne akcje, a Książka wspiera bohatera należy do naszych ulubionych. Zawsze możemy liczyć na klientów Galerii "Sfera". A i społeczny aspekt akcji, czyli wsparcie dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych jest bardzo motywujący do działania. Zapraszamy wszystkich miłośników książek, ludzi i środowiska na kolejny kiermasz - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej "Arka".

Najbliższy kiermasz zostanie przeprowadzony z obowiązującym reżimem sanitarnym. W trosce o bezpieczeństwo uczestników akcji Fundacja prowadziła zbiórki książek z odpowiednim wyprzedzeniem, a w strefie kiermaszu zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.