bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2020
  • 29 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2688

Nowe oznaczenia w Cygańskim Lesie. Będzie bezpieczniej?

W trosce o bezpieczeństwo i komfort pieszych spacerujących głównym traktem Cygańskiego Lasu, biegnącym od ul. Olszówki w kierunku Błoni, Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zamontował tam nowe oznaczenia ograniczające ruch rowerowy.

Nowe oznaczenia w Cygańskim Lesie. Będzie bezpieczniej?
Nowe oznaczenia w Cygańskim Lesie. Będzie bezpieczniej? · fot. UM Bielsko-Biała


Ładna pogoda to wymarzony czas na spacery i wycieczki rowerowe. Jednak piesi i rowerzyści nie zawsze potrafią szanować nawzajem swoje prawa. Na popularnym trakcie pieszym w Cygańskim Lesie często dochodziło do sytuacji nie tylko niekomfortowych, ale po prostu niebezpiecznych. Nowe oznaczenie ma temu zaradzić.

Zjeżdżający z Błoni rowerzyści skierowani zostali na ul. Pocztową oraz biegnącą w pobliżu górską trasę rowerową - Cygankę. Dzięki temu na głównym trakcie ruch rowerowy może odbywać się jedynie pod górę, co znacząco obniża prędkość rowerzystów, a tym samym nie powoduje zagrożenia dla pieszych.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.