bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 6493

Żłobek Miejski: grupa na kwarantannie, placówka działa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W poniedziałek, 24 sierpnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej poinformował dyrektora Żłobka Miejskiego o wyniku dodatnim w teście na COVID-19 u dziecka uczęszczającego do grupy zlokalizowanej w budynku przy ul. Pod Grodziskiem. Zdecydowano o poddaniu kwarantannie osób, które miały z nim kontakt.

żłobek, plac zabaw
fot. UM Bielsko-Biała


Dyrektor we współpracy z Sanepidem niezwłocznie uruchomił stosowne procedury. Grupę, do której uczęszczało dziecko skierowano na kwarantannę. Do izolacji trafili podopieczni oraz wszystkie osoby dorosłe, mające kontakt z zakażonym dzieckiem.

Wszystkie obiekty i urządzenia, z którymi grupa miała kontakt, zostaną niezwłocznie zdezynfekowane. Pozostałe grupy, przy zachowaniu reżimów sanitarnych, pracują bez zmian. Dalsze działania w tej kwestii będzie prowadziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

W trosce o zdrowie dzieci i opiekunów Żłobek Miejski apeluje do rodziców, by w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia zachorowania na COVID-19 niezwłocznie poinformowali dyrektora żłobka.

ar / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj