Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2020
  • 21 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1895

[FOTO] "Zielona ręka" na Rynku edukowała o kryzysie klimatycznym

20 sierpnia Fundacja Ekologiczna Arka na Rynku w Bielsku-Białej przeprowadziła edukacyjną akcję Zielona Ręka.

"Zielona ręka" na Rynku edukowała o kryzysie klimatycznym - 20.08.2020 · fot. Fundacja Ekologiczna "Arka"


- To największa taka inicjatywa w kraju. W ramach programu przygotowujemy w roku 2020 szereg akcji i działań edukacyjnych w najpilniejszych tematach ekologicznych w aspekcie kryzysu klimatycznego. Zamierzamy promować akcję sadzenie drzew, nakłaniać mieszkańców do zakładania ogrodów przyjaznych dla ludzi, zwierząt i środowiska oraz prowadzić szeroką akcję edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach - wyjaśnia szef Arki Wojciech Owczarz.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali widowiskową instalację posterów Zielonej Ręki i niebieskiej ogromnej wstęgi symbolizującej wodę. Odbył się również happening przygotowany z podopiecznymi świetlic środowiskowych z Bielska-Białej.

Podczas samej trasy w formie instalacji, wystaw, posterów, warsztatów i konkursów ekolodzy chcą informować uczestników o prostych działaniach proekologicznych, które każdy z nas może wprowadzić do swojego życia. Największa część programu będzie dotyczyła oszczędzania wody i promocji proekologicznego korzystania z zasobów wodnych.

Do programu zgłosiło się ponad 500 tysięcy uczestników, co sprawia, że jest to największa taka inicjatywa w kraju. W ramach programu przygotowujemy w roku 2020 szereg akcji i działań edukacyjnych w najpilniejszych tematach ekologicznych (woda, odpady, smog, sadzenie drzew, ochrona bioróżnorodności) w aspekcie kryzysu klimatycznego.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała, Fundacja Ekologiczna Arka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.