bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2394

Rozgrzewka do Pucharu Rowerowej Stolicy Polski zakończona

Znamy już wyniki konkursu Rozgrzewka do Pucharu Rowerowej Stolicy Polski. 22 czerwca rozpoczęliśmy trening i kręcenie kilometrów dla Bielska-Białej. Po prawie dwóch miesiącach intensywnej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzcę, który przebył na rowerze aż 1.783 kilometry.

rowerzysta
Rozgrzewka do Pucharu Rowerowej Stolicy Polski zakończona


Trwająca do 16 sierpnia rozgrzewka była treningiem do wrześniowej walki o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020, inicjatywy miasta Bydgoszcz, w której bierze udział ponad 30 polskich miast, w tym Bielsko-Biała. Nasze miasto z chęcią włączyło się do akcji, aby zaangażować mieszkańców i szerzyć ideę smart city, czyli tzw. inteligentnego miasta wykorzystującego nowe technologie do wzrostu interaktywności, podniesienia świadomości mieszkańców oraz lepszego wykorzystania infrastruktury miejskiej.

Bielski zwycięzca rozgrzewki przejechał na rowerze aż 1.783 kilometry. Taki wynik budzi szacunek i wymaga nagrody. W konkursie jest nią plecak znanej turystycznej marki Patagonia. Plecakami rowerowymi marki Camelbak uhonorowane zostaną dodatkowo osoby, które zajęły drugie i trzecie miejsce w konkursie.

Rowerowa drużyna Bielska-Białej przejechała łącznie 10.783,07 kilometrów, spędzając w siodle w sumie 808 godzin 17 minut i 48 sekund. Średnia prędkość wynosiła 13,65 km/h, a liczba spalonych kalorii 497.405. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania i wkręcenia się w akcję promującą zdrowy styl życia i aktywną formę spędzania wolnego czasu.

1 września ruszamy z główną rywalizacją, tym razem o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zwycięskie miasto otrzyma puchar, a dla najbardziej aktywnego zawodnika drużyny pedałującej dla Bielska-Białej czeka ponownie atrakcyjna nagroda - prestiżowa nawigacja rowerowa. Szczegóły zabawy i konkursu wkrótce.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.