Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2822

Bielszczanie nie kryją zaskoczenia sprzecznymi opiniami MZD

Raz na „nie”, raz na „tak”. Części mieszkańców Bielska-Białej dziwi wydawanie opinii Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej ws. budowy budynków wielorodzinnych w okolicy ich domów. W ciągu dwóch miesięcy urzędnicy przekazali zupełnie inne opinie co do inwestycji. Sprawa trafiła na biurko włodarzy miasta..

Bielszczanie nie kryją zaskoczenia sprzecznymi opiniami MZD
Bielszczanie nie kryją zaskoczenia sprzecznymi opiniami MZD · fot. Google Street View


Część mieszkańców okolic ulic Ogrodowej i Krakowskiej w Bielsku-Białej nie wyraża zgody na postawienie w tym rejonie trzech budynków wielorodzinnych. Sprawa aktualnie jest na etapie postępowania wydania decyzji o warunkach zabudowy.

Z otrzymanych informacji wynika, że Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej w połowie maja negatywnie zaopiniował planowaną inwestycję przy ulicy Ogrodowej - poinformował w swej interpelacji złożonej do władz miasta radny Konrad Łoś, po tym, jak w tej sprawie zwrócili się do niego bielszczanie. - Zdaniem MZD brak jest technicznych możliwości wykonywania przebudowy odcinka drogi dojazdowej od ulicy Ogrodowej do terenu inwestycji, aby jej parametry zapewniły prawidłowe i bezpieczne prowadzenie na niej ruchu. Także wskazana przez inwestora komunikacja od strony ulicy Krakowskiej została przez MZD oceniona negatywnie - czytamy w piśmie samorządowca.

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że - według radnego Łosia - ten sam Miejski Zarząd Dróg, niespełna dwa miesiące później, na początku lipca, wydał kolejną opinię dla Wydziału Urbanistyki i Architektury w sprawie skomunikowania planowanej inwestycji od strony ulicy Ogrodowej.

W nowej opinii Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej dokonuje niezrozumiałą zmianę poprzedniego swojego stanowiska twierdząc, że istnieje możliwość skomunikowania terenu inwestycji - zaznaczył przedstawiciel bielszczan.

I podkreślił, że "w świetle wydanych przez Miejski Zarząd Dróg na przestrzeni dwóch miesięcy sprzecznych ze sobą opinii, nasuwa się szereg szczegółowych pytań i wątpliwości". Dlatego zwrócił się do władz miasta o wyjaśnienie, co miało wpływ na "tak radykalną zmianę stanowiska MZD".

W tej prawie bielski magistrat jeszcze nie wydał swej opinii. Do sprawy będziemy wracać.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.