bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1757

Bielscy samorządowcy uczcili polskich żołnierzy

15 sierpnia na Cmentarzu Wojska Polskiego oddano hołd poległym na wszystkich frontach żołnierzom polskim. Szczególnie wspominano bitwę warszawską w 1920 r. i odniesione wtedy zwycięstwo nad Armią Czerwoną.

Bielscy samorządowcy uczcili polskich żołnierzy
Bielscy samorządowcy uczcili polskich żołnierzy · fot. UM Bielsko-Biała


W imieniu samorządu miasta Bielska-Białej kwiaty pod pomnikiem ku czci poległych złożyli prezydent Jarosław Klimaszewski oraz radni Rady Miejskiej: Urszula Szabla, Andrzej Gacek, Konrad Łoś i Piotr Ryszka. Kompanię honorową wystawili żołnierze 18 batalionu powietrznodesantowego, którzy oddali salwę honorową. Oprawę muzyczną zapewniła delegacja Bielskiej Orkiestry Dętej - Formacji Wojskowej. W tym roku w sposób szczególny wspominano jedno z największych zwycięstw oręża polskiego - odniesione w Bitwie Warszawskiej w 1920 r. Na Cmentarzu Wojska Polskiego odczytano apel pamięci. W ramach obchodów w kościele garnizonowym przy bielskich koszarach została odprawiona msza w intencji ojczyzny.

Dzień wcześniej w jednostce przy ul. Leszczyńskiej dowódca 18 batalionu powietrznodesantowego ppłk Tomasz Neumann wręczył wyróżnienia i podziękowania najbardziej zasłużonym spadochroniarzom.

Ze względu na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne związane z pandemią, uroczystości odbywały się w ograniczonym składzie, przy zachowaniu środków ostrożności.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.