bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2399

Życzenia od samorządu. Bielszczanka obchodziła setne urodziny

100. urodziny obchodziła 11 sierpnia Kazimiera Gryłka, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej Dom Nauczyciela w Bielsku-Białej. DPS przygotował okolicznościowe spotkanie w altanie, w którym uczestniczyła licznie przybyła rodzina jubilatki oraz przedstawiciele bielskiej Rady Miejskiej.

Życzenia od samorządu. Bielszczanka obchodziła setne urodziny
Życzenia od samorządu. Bielszczanka obchodziła setne urodziny · fot. UM Bielsko-Biała


W imieniu samorządu Bielska-Białej piękne życzenia oraz kwiaty przekazał jubilatce zastępca dyrektor Biura Rady Miejskiej Robert Kosowski.

Kazimiera Gryłka urodziła się 11 sierpnia 1910 r. Mikuszowicach Śląskich. Była drugim dzieckiem z ośmiorga rodzeństwa. Szóstka rodzeństwa już nie żyje, pozostała jeszcze młodsza siostra solenizantki licząca 93 lata, która towarzyszyła pani Kazi podczas jubileuszu.

Jubilatka całe życie mieszkała i pracowała w Bielsku-Białej. Nigdy nie wyszła za mąż i nie miała własnych dzieci, ale zawsze otoczona była rodziną i bliskimi osobami. Pracowała jako księgowa w dawnych zakładach Eltech w Bielsku-Białej. W latach 1980-2010 udzielała się jako wolontariuszka w zespole charytatywnym przy kościele św. Mikołaja, pomagając osobom bezdomnym, poszukującym pracy oraz starszym, wydawała posiłki przygotowywane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W 1995 r. Kazimiera Gryłka otrzymała od organizatorów oficjalne podziękowanie za pomoc w pracy charytatywnej na rzecz ludzi bezdomnych, w ramach współpracy Caritas diecezjalnej z MOPS. Od 2000 r. do 2005 r. pani Kazia jako wolontariuszka odwiedzała również mieszkańców przebywających w DPS Dom Nauczyciela, a w 2010 r. w wieku 90 lat zamieszkała w tym DPS-ie.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.