Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 629

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wspomógł ukraińskie dzieci

W związku z coroczną akcją pomocową dla dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej przekazała 20 plecaków z pełnym wyposażeniem dla dzieci potrzebujących na Ukrainie.

Tornister pełen uśmiechów
Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wspomógł ukraińskie dzieci · fot. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej


Plecaki zostały przekazane na ręce ks. Jacka Waligóry, proboszcza Parafii bł. Jakuba Strzemię i św. Hipolita w Haliczu, który rozdysponował dary wśród dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

Rzymskokatolicka parafia znajduje się w Haliczu, w archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie, które słynie z przemysłu drzewnego i materiałów budowlanych, a będąc miastem królewskim położone jest nad rzeką Dniestr. Dzięki Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wsparcie dla dzieci najbardziej potrzebujących w ramach organizowanej akcji „Tornister pełen uśmiechów” mogło dotrzeć nawet poza granice naszego kraju.

Poza szkolnymi tornistrami Caritas diecezjalna dodatkowo przekazała na Ukrainę środki ochrony osobistej, w związku z pandemią koronawirusa i obowiązującymi wymogami sanitarnymi.

mp / bielsko.info, źródło: Caritas Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.