bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2872

Poszukiwani mieszkańcy regionu zatrzymani przez policję

Bielscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali sześciu poszukiwanych w tym dwie osoby poszukiwane listem gończym. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Zatrzymani zostali już osadzeni w zakładach karnych, gdzie będą oczekiwać końca wyroku.

Poszukiwani bielszczanie zatrzymani przez policję
Poszukiwani bielszczanie zatrzymani przez policję · fot. KMP Bielsko-Biała


Gdy do bielskiej komendy wpłynie list gończy bądź nakaz odbycia kary, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Niestety bardzo często osoby wiedząc o ciążącym na nich wyroku decydują się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Skazani prawomocnym wyrokiem powinni odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłaszają się do zakładów karnych i ukrywają się. Poszukiwanie takich osób czasami trwają wiele lat, gdyż poszukiwanemu w ukrywaniu się często pomagają najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat lub zmieniają region, w którym zamieszkują. Czasami zatrzymanie wynika ze zbiegu okoliczności ale najczęściej jest wynikiem mozolnej i wytężonej pracy policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Kolejowej. Zatrzymania dokonali „poszukiwacze” z wydziału kryminalnego bielskiej komendy na podstawie wydanego przez pszczyński sąd listu gończego. Poszukiwany wpadł dzięki szybkiej reakcji kryminalnych, którzy namierzyli jego miejsce aktualnego pobytu. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Kolejnego poszukiwanego mężczyznę zatrzymali w poniedziałkowy wieczór w Bielsku-Białej na ul. Barlickiego policjanci z komisariatu III. 33-letni mieszkaniec Bielska- Białej ukrywał się ponieważ bielski sąd za popełnione przestępstwa orzekł karę blisko półtorej roku pozbawienia wolności. Współpraca policjantów patrolówki i dzielnicowych zakończyła się sukcesem i ukrywający się mężczyzna trafił już do Zakładu Karnego.

Z kolei policjanci z bielskich oddziałów prewencji na terenie jednego z Centrów Handlowych w Bielsku-Białej również w poniedziałkowy wieczór zatrzymali poszukiwanego listem gończym 50-letniego bielszczanina. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu, ukrywał się bowiem bielski sąd skazał go prawomocnym wyrokiem na karę blisko roku pozbawienia wolności.

Następnym zatrzymanym ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości był 45-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. W tym przypadku do zatrzymania doszło we wtorkową noc w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Juliusza Słowackiego. Tam na miejsce skierowani zostali policjanci z miejscowego komisariatu bowiem na deptaku miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Jak się okazało 45-latek nie zgłosił się do odbycia zasądzonej przez pszczyński sąd kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Policjanci doprowadzili go już do zakładu karnego.

W Kozach na ul. Ludowej we wtorkowe popołudnie policjanci z Kobiernic zatrzymali 25-latka, który z kolei ukrywał się przed prokuraturą w Tychach, a do ostatniego zatrzymania doszło w Bielsku-Białej na ul. Cegielnianej. Tam policjanci z komisariatu IV w środę w godzinach wieczornych zatrzymali poszukiwanego przez bielski sąd 57-letniego mieszkańca Bielska-Białej ukrywającego się przed doprowadzeniem do zakładu karnego wobec orzeczonej przez bielski sąd kary pozbawienia wolności. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do zakładu karnego, gdzie spędzi następne kilka miesięcy.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.