bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2020
  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 4264

[WIDEO] Nocą wszystko gra - płyta dla dzieci Anny Guzik już w sklepach

Anna Guzik, aktorka związana z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, znana m.in. z serialu "Na Wspólnej" i programu "Twoja twarz brzmi znajomo" wydała końcem sierpnia album muzyczny skierowany do najmłodszych słuchaczy i ich rodziców. W połowie sierpnia ukazał się wideoklip do singla "Nocą wszystko gra" promującego płytę. Aktorka dedykowała album swoim trzem córeczkom.Płyta "Nocą wszystko gra" 28 sierpnia pojawiła się w sklepach muzycznych w całej Polsce. Muzykę stworzył Krzysztof Maciejowski, znany z m.in. współpracy z Iwoną Loranc, zespołami Lizard i Dzień Dobry, a słowa napisał Jacek Bończyk, z którym Anna Guzik pracowała przy swoim monodramie "Singielka" oraz spektaklu "Singielka 2, czyli Matka Polka". Wydawcą płyty jest Agora Muzyka.

Zachęcamy do obejrzenia magicznego teledysku do kołysanki "Nocą wszystko gra" z udziałem aktorki, która wystąpiła w roli czarodziejki. Klip został nakręcony w Bielsku-Białej oraz na Zamku w Mosznej.

Anna Guzik dedykowała album swoim córkom - Basi, Ninie i Boni. - Dzięki nim wciąż się uczę jak być lepszym człowiekiem - mówi Anna Guzik.

„Dawno, dawno temu, za górami, za lasami… w pięknym zamku żyła sobie w księżniczka, która bardzo chciała być kochana. Pewnego dnia poznała przystojnego księcia i jej wielkie marzenie się spełniło. Odnalazła miłość. Oboje z księciem byli bardzo szczęśliwi, ale… przez jakiś czas czegoś im brakowało. Aż pewnego wiosennego dnia księżniczka została mamą. Wtedy okazało się, że bycie mamą to największa i najwspanialsza przygoda, ale także najważniejsze oraz naprawdę niełatwe zadanie. Każdego wieczora, (no, prawie każdego, bo czasem bywała w podróży), księżniczka kładła swoje córeczki spać. Dziewczynki lubiły, kiedy mama śpiewała im na dobranoc, ale ona znała tylko… dwie kołysanki. Aż pewnego dnia poznała trzecią... Ta bajka jest dużym skrótem pewnej historii, ale jest prawdziwa.” - czytamy w opisie wydawnictwa.

- Trzecia kołysanka, którą poznałam i śpiewałam potem moim dziewczynkom, pochodzi ze spektaklu „Singielka 2, czyli Matka Polka”, którego autorem i reżyserem jest Jacek Bończyk, zaś Krzysztof Maciejowski - kompozytorem i aranżerem. To właśnie stamtąd pochodzi „Kołysanka”, która zainspirowała nas do nagrania tej płyty. Materiał powstawał bez pośpiechu - Jacek pisał teksty, Krzysztof komponował i przygotowywał muzyczną przestrzeń, a ja chodziłam z tymi utworami, ubierając je powoli w moje własne emocje i interpretacje. Chcieliśmy, aby powstało coś wyjątkowego. Dla dzieci i rodziców. Mamy nadzieję, że to się udało i, że dacie się zaczarować płycie „Nocą wszystko gra”, w którą włożyliśmy mnóstwo serca i marzeń - mówi Anna Guzik.

nocą wszystko gra


Lista utworów:
1. Sen na jednej nucie
2. Śnieżka
3. Nocą wszystko gra
4. Kopciuszek
5. Lecą sny
6. Czas na sen
7. Kołysanka
8. Usypianka
9. Świerszcz
10. Dobranoc
11. Piękny jest świat

ar / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.