Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1050

Rusza druga edycja plebiscytu "Aktywny Senior Roku"

Rusza druga edycja organizowanego przez miasto plebiscytu Aktywny Senior Roku. Jego celem jest promowanie i wyróżnienie osób starszych, które odznaczają się aktywnością społeczną, przełamują stereotypy dotyczące osób starszych i mogą stać się wzorem do naśladowania dla innych osób.

Rusza druga edycja plebiscytu "Aktywny Senior Roku"
Rusza druga edycja plebiscytu "Aktywny Senior Roku" · fot. UM Bielsko-Biała


Do plebiscytu może zostać zgłoszona osoba w wieku co najmniej 60 lat, zamieszkała w Bielsku-Białej i zaangażowana w działalność społeczną na terenie miasta, która wyróżnia się aktywną postawą i bezinteresownym działaniem na rzecz innych osób oraz jest otwarta na współpracę, zwłaszcza międzypokoleniową.

Kandydata do plebiscytu może zgłosić osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej. Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej czeka na zgłoszenia do 11 września.

Regulamin plebiscytu dostępny jest tutaj, a formularz w wersji edytowalnej tutaj.

Nagrodę przyznaje Prezydent Miasta Bielska-Białej na wniosek kapituły plebiscytu, którą tworzą przedstawiciele władz miasta, Rady Miejskiej, Rady Seniorów oraz urzędnicy. Laureat plebiscytu otrzymuje tytuł Aktywny Senior Roku 2020, statuetkę, dyplom i nagrodę pieniężną. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagrody powinno nastąpić podczas uroczystej gali. Do pierwszej edycji plebiscytu w 2019 roku zgłoszone zostały 23 kandydatury. Aktywnym Seniorem Roku 2019 została Elżbieta Rosińska.

Dodatkowe informacje o plebiscycie podaje Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pod numerem telefonu 33 4971492 oraz adresem e-mail seniorzy@um.bielsko.pl. Ponadto informacje dostępne są też na stronie internetowej www.seniorzybielsko.pl

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.