bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2012
  • wyświetleń: 2004

Chciał przekupić policjantów

Zatrzymany przez policjantów 21-letni motocyklista, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z prowadzeniem jednośladu bez uprawnień i przewożeniem pasażerki bez wymaganego kasku ochronnego chciał się wykupić łapówką.

Na ulicy Sempołowskiej policjanci zauważyli motocyklistę, który przewoził pasażerkę bez kasku ochronnego. Kiedy zatrzymali sprawcę do kontroli drogowej okazało się, że dodatkowo nie posiada prawo jazdy. Utracił je za wcześniej popełnione wykroczenia.

Sprawa - jak wiele podobnych - zakończyłaby się najpewniej mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie sprawcy tych wykroczeń, gdyby nie zachowanie samego zatrzymanego. Mężczyzna próbował bowiem przekupić policjantów, usiłując im wręczyć 200 zł. łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo.

W efekcie kierowca jednośladu spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale także za próbę przekupstwa policjantów. Konsekwencją jego czynów może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.