bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 5849

Wykorzystał ufność inwalidy, by ukraść telefon

Spytał, która jest godzina - ukradł telefon. Bandyta wykorzystał ufność mężczyzny, by ukraść komórkę. Do bulwersującej sytuacji doszło przy ulicy Energetyków w Bielsku-Białej.

Bielscy stróże prawa poszukują młodego mężczyzny, który w biały dzień, w perfidny sposób, okradł niepełnosprawnego. Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 sierpnia około godziny 13.00.

- Mężczyzna, któremu założono holter EKG, wraz z żoną siedział na jednej z ławek na ulicy Radosnej. W pewnym momencie podszedł do pary młody człowiek. Spytał, która jest godzina, po czym nachylił się nad niepełnosprawnym mężczyzną, z kieszeni koszulki wyciągnął mu telefon i zaczął uciekać - poinformował asp. Rafał Kobyłecki, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Żona okradzionego ruszyła w pościg, ale nie udało jej się zatrzymać przestępcy. Sprawę zgłoszono na policję. W etui zrabowanego telefonu znajdowały się dokumenty oraz karta bankomatowa poszkodowanego.

Stróże prawa poszukują sprawcy kradzieży, który w trakcie zdarzenia ubrany był w ciemne, krótkie spodenki i ciemną koszulkę. Młody mężczyzna ma około 180 cm wzrostu i ciemne włosy. Osoby, które mogą pomóc w ujęciu poszukiwanego, są proszone o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej, lub bielskim komisariatem nr 1.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.