bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1457

Uratowali już 60 koni. Teraz zbierają środki na leczenie kolejnych

Klub Gaja z Bielska-Białej do tej pory uratował już 60 koni. Niektóre hodowane były na mięso i miały trafić do rzeźni. Jednak zwierzęta nadal potrzebują pomocy, a to wiąże się z kosztami. Dlatego bielska organizacja zorganizowała zbiórkę.

koń
Uratowali już 60 koni. Teraz zbierają środki na leczenie kolejnych · fot. Klub Gaja/Michał J. Gadek


- Nasi końscy podopieczni są schorowani. Cierpią między innymi na końską astmę, wrzody żołądka, są po przebytym ochwacie. Wszystkie ich schorzenia wymagają specjalistycznego podejścia i klinicznego oraz zbilansowanego żywienia. W związku z tym karmione są odpowiednimi paszami dostosowanymi do ich indywidualnych potrzeb - informuje Klub Gaja.

- Pasze takie jednak nie są tanie. Zamawiamy je na palecie, która starcza na około pół roku. Składa się ona z pasz dedykowanych dla koni z astmą, wrzodami, są to karmy pozbawione składników, które mogą powodować ochwat, a także z pasz specjalnych dla koni starszych z problemami z utrzymaniem wagi - dodają aktywiści.

- Bardzo zależy nam na jak najlepszym utrzymaniu naszych podopiecznych dlatego staramy się podawać im jak najlepiej przygotowane posiłki do ich zapotrzebowania. Wiemy, że jest to najważniejsze w utrzymaniu ich w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Serdecznie zwracamy się o pomoc w zebraniu środków, które umożliwią nam zapewnienie im odpowiedniego wyżywienia do końca roku 2020 - podkreślają członkowie bielskiej organizacji.

Klub Gaja uratował 60 koni, niektóre hodowane były na mięso i miały trafić do rzeźni. Nadal potrzebują pomocy. Wymagają szczególnej opieki i leczenia ze względu wiek, stan zdrowia, urazy fizyczne i psychiczne. Prosimy o pomoc. Klub Gaja jest organizacją pożytku publicznego. Konie ratujemy tylko dzięki hojności Darczyńców. Prosimy o pomoc, każda wpłata się liczy.

Zbiórka dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: Klub Gaja

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.