Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1390

Miejski Dom Kultury włączył się w akcję zbierania deszczówki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj

Miejski Dom Kultury postanowił tego lata włączyć się w propagowaną przez Urząd Miejski akcję zbierania wody opadowej pod nazwą Bielsko-Biała łapie deszcz. Stało się to możliwe dzięki czterem naziemnym zbiornikom na wodę deszczową, tzw. deszczownicom.

Miejski Dom Kultury włączył się w akcję zbierania deszczówki
Miejski Dom Kultury włączył się w akcję zbierania deszczówki · fot. UM Bielsko-Biała


Umiejętne wykorzystanie deszczówki to wyzwanie na miarę XXI wieku, wynikające z konieczności przystosowania się do postępujących zmian klimatycznych. Ocieplenie klimatu może skutkować zmniejszeniem naturalnych zasobów, dlatego tak ważna jest działalność wspomagająca racjonalne użytkowanie wody. W skład Miejskiego Domu Kultury wchodzi kilka dużych placówek, które posiadają trawniki i małe ogródki. MDK zwrócił się z propozycją współpracy do firmy Prosperplast z Rybarzowic, która w krótkim czasie przekazała w użytkowanie cztery naziemne zbiorniki na wodę deszczową.

- Równie ważnym, jak efekt końcowy, czynnikiem jest dla nas edukacja i rozbudzanie świadomości - komentuje dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej Zbigniew Hendzel. - Oprócz natychmiastowego efektu w postaci oszczędności wody chcemy osiągnąć skutki długofalowe - budować u pojedynczych osób pozytywne odruchy w nadziei, że przełożą się na zwyczaje całej społeczności. Dziękujemy firmie Prosperplast, że chce razem z nami uczestniczyć w tym procesie. Woda uzyskana dzięki zbiornikom na deszczówkę będzie wykorzystywana głównie do prac ogrodowych na terenach wokół naszych filii. Może być także przekazywana osobom, których posesje sąsiadują z wybranymi placówkami MDK.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Miejski Dom Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.