bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2020
  • 9 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3418

Nie działały przez pandemię. Teraz cieszą przechodniów

Od soboty w Bielsku-Białej działają już wszystkie fontanny. Na ten fakt mieszkańcy miasta i goście musieli czekać zdecydowanie dłużej niż w poprzednich latach. Wszystko przez epidemię koronawirusa i obostrzenia dotyczące uruchamiana fontann, wprowadzone przez Główny Inspektorat Sanitarny i podległe mu placówki regionalne.

fontanna
Nie działały przez pandemię. Teraz cieszą przechodniów · fot. UM Bielsko-Biała


Wyjątkową wśród uruchomionych w mieście fontann jest na pewno Amplituda w Parku Słowackiego. To fontanna w alei głównej parku, gdzie woda tryska spod płyt, a wieczorem wszystko mieni się różnokolorowymi światłami. Wodna instalacja cieszy oko odwiedzających park, pierwszy raz po gruntownym remoncie.

- Naprawiliśmy w niej wszystkie dysze, wyremontowaliśmy też lampy. W planach mamy jeszcze odwodnienie fontanny, tak aby zanieczyszczenia nie przytykały nam dysz - mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj.

Warto już teraz wybrać się szlakiem fontann w mieście, których jest aż 10. Dwie z nich zostały odświeżone jeszcze wiosną - to fontanna z nagimi chłopcami na placu Bolesława Chrobrego i fontanna przy Teatrze Polskim. Natomiast Diabełek w murach Zamku Sułkowskich doczekał się podświetlenia; podświetlona została także Syrenka na ul. Przychód Schodowy. Pozostałe fontanny w Bielsku-Białej to Neptun na Rynku, Reksio na placu pomiędzy ulicami 11 Listopada i ks. Stanisława Stojałowskiego, a także Castello, Wulkan i Dmuchawiec w Parku Słowackiego.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.