bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2358

Bezpieczny sk8park & pumptruck - Dawid Godziek twarzą kampanii

To będzie lato spod znaku bezpieczeństwa użytkowników skateparków, pumptracków i innych obiektów do zabaw ekstremalnych. W prawie 30 miastach naszego województwa, w tym w Bielsku-Białej zainaugurowano kampanię społeczną „Bezpieczny sk8park & pumptruck”, której twarzą został Dawid Godziek - najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX.

Dawid Godziek w kampanii policji
Dawid Godziek twarzą kampanii bezpieczny sk8park & pumptruck · fot. KWP Katowice


W Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach opracowano projekt kampanii, której głównym założeniem jest aktywizacja i propozycja współpracy skierowana do wszystkich gmin i miast województwa śląskiego. Do tej pory ponad 30 miast i gmin, w których znajdują się skateparki i pumptracki, wyraziło chęć przyłączenia się do zainicjowanych działań. Wśród nich jest Bielsko-Biała. Codziennie do Wydziału Prewencji KWP w Katowicach wpływają kolejne deklaracje udziału w programie.

Poza samorządami lokalnymi, do współpracy zaproszono Dawida Godźka, najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika freestyle BMX, należącego do światowej czołówki dyscyplin MTB Slopestyle oraz BMX Dirt. Zawodnik, jeżdżący w „stajni Red Bull’a”, w ostatnich latach sięgnął po wiele zaszczytnych tytułów, w tym Najbardziej Przełomowego Zawodnika Roku 2019 w cyklu Mistrzostw Świata Crankworx 2019.

Loading...


Jako twarz kampanii, Dawid Godziek uczy i uświadamia użytkowników skateparków oraz pumptracków na temat bezpieczeństwa własnego oraz innych, czerpiąc ze swojego doświadczenia zdobytego w profesjonalnym sporcie.

Na cele kampanii opracowano plakaty i ulotki oraz spot profilaktyczny, których dystrybucję policja i samorządy rozpoczęły w poniedziałek o 16.00, podczas zainicjowanego przez Wydział Prewencji KWP w Katowicach „Dnia bezpiecznych skateparków i pumptracków”. W miastach partnerskich, które wyraziły chęć udziału w kampanii „Bezpieczny skatepark”, odbyły się eventy, podczas których policjanci i samorządowcy poprowadzili pogadanki i prelekcje dla uczestników. Urzędy miast i gmin zakupiły również nagrody, które można było zdobyć podczas konkursów i quizów poświęconych bezpieczeństwu.

bezpieczny pumptruck i skatepark


bezpieczny pumptruck i skatepark

ar / bielsko.info
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.