bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 31 lipca 2020
  • wyświetleń: 643

Jak prawidłowo zabezpieczać rzeczy sezonowe. Kilka przydatnych wskazówek.

Materiał partnera:

Zmiana pór roku to miłe urozmaicenie klimatu, ale do każdej z nich trzeba się należycie przygotować. Wymaga to zgromadzenia odpowiednich ubrań, sprzętów czy dekoracji. Aby wszystkie te rzeczy służyły nam przez kilka sezonów, warto zadbać o ich zabezpieczenie w okresie, gdy nie są używane. Wybór odpowiednich opakowań i wygospodarowanie miejsca do ich składowania wbrew pozorom wcale nie są takie oczywiste. Poznaj kilka pomysłowych rozwiązań, dzięki którym sprawnie zorganizujesz przechowywanie rzeczy używanych jedynie przez część roku.

Jak prawidłowo zabezpieczać rzeczy sezonowe. Kilka przydatnych wskazówek.


1. Przeprowadź domową inwentaryzacjęWiele osób ma skłonność do tzw. chomikowania. Przez lata gromadzimy przedmioty i ubrania, które tak naprawdę nie są nam potrzebne. Dlatego zmiana pory roku to doskonały czas na dokonanie przeglądu naszej garderoby i szaf. Zastanów się czy naprawdę potrzebujesz kurtki, której nie zakładasz już kilka lat albo letnich butów na za wysokim dla ciebie obcasie. Wreszcie pozbądź się tych rzeczy. Część z nich z pewnością wyrzucisz, ale te nadające się do użytku wystaw na aukcji lub oddaj do instytucji prowadzących działalność charytatywną. Stare koce i kołdry możesz przekazać do schroniska dla psów. W ten sposób zapewnisz sobie dodatkową przestrzeń i zrobisz coś pożytecznego.

2. Jak przechowywać ubrania i kołdryJeżeli kolejną dużą uroczystość masz dopiero za rok, garnitur i szykowną suknię zapakuj w pokrowce na ubrania. Kiedy będziesz odwieszał je do szafy, pozostaw trochę miejsca między kolejnymi wieszakami. Dzięki temu unikniesz zagnieceń. Do przechowania ubrań, kołder i koców możesz użyć worków próżniowych. Wystarczy, że włożysz rzeczy do środka, a potem odessiesz powietrze przy użyciu odkurzacza. Pakunek zmniejszy swoją objętość nawet o kilkadziesiąt procent! To olbrzymia oszczędność miejsca. Buty wyczyść, zakonserwuj i włóż do kartonów. Pudełka przydadzą się także do przechowywania czapek, szalików, rękawiczek czy ciepłych kapci. Rozmiar kartonów musisz dostosować do ich zawartości i wielkości miejsca, w którym zamierzasz potem je składować. Na stronie Kartony24.eu znajdziesz pudełka o różnych długościach i szerokościach, więc bez problemu wybierzesz odpowiednie dla siebie. Pamiętaj, żeby na każdym kartonie umieścić informację o jego zawartości, dzięki czemu od razu znajdziesz potrzebne przedmioty.

3. Jak przechowywać ozdoby, urządzenia i sprzętyKartony przydadzą się także do składowania ozdób świątecznych. W przypadku pakowania szklanych i porcelanowych rzeczy, np. zawieszek na choinkę, niezbędna będzie folia bąbelkowa, którą możesz wykorzystać również do zabezpieczenia klimatorów lub innych urządzeń elektrycznych. Opony sezonowe, meble ogrodowe i inne rzeczy o większym gabarycie owiń folią stretch. Dzięki temu uchronisz je przed wilgocią, kurzem i zarysowaniami.

Jak prawidłowo zabezpieczać rzeczy sezonowe. Kilka przydatnych wskazówek.


4. Gdzie składować rzeczyProblem ze znalezieniem miejsca do przechowywania rzeczy sezonowych mogą mieć przede wszystkim osoby mieszkające w kawalerkach i mieszkaniach o niewielkim metrażu. W takim przypadku warto poszukać ciekawych rozwiązań np. składanych wieszaków pionowych czy organizerów wiszących, w których schowasz ubrania i torby. Przy zmianie mebli zadbaj, by zawierały dodatkowe miejsce do przechowywania. Wybierz łóżko z szufladami lub pojemnikiem, narożnik do siedzenia z wbudowanymi półkami i otwierane pufy. Miejsce do przechowywania rzeczy sezonowych możesz wygospodarować także w komórce lokatorskiej. Warto więc umieścić w niej różne wieszaki, półki i organizery.

Jeżeli zadbasz o odpowiednie zabezpieczenie rzeczy sezonowych, nie tylko uchronisz je przed uszkodzeniami, lecz także zaoszczędzisz mnóstwo miejsca. Poświęć trochę czasu na staranne spakowanie rzeczy, a będziesz mógł cieszyć się nimi przez długie lata i unikniesz wszechobecnego bałaganu.