Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 lipca 2020
  • wczoraj, 11:36
  • wyświetleń: 869

Dni Otwarte Dębowca już w ostatni weekend sierpnia

W ostatni weekend wakacji 29-30 sierpnia odbędą się Dni Otwarte Dębowca. Turystom i mieszkańcom Bielska-Białej nieodpłatnie udostępnione zostaną - kolejka kanapowa na Dębowiec, tor saneczkowy i park linowy. W programie imprezy znajdą się również terenowa gra górska dla rodzin z dziećmi, ćwiczenia ruchowe dla dzieci oraz gimnastyka dla osób dorosłych i seniorów.

bielskobiala,bielsko,dębowiec,kolejlinowa,beskidy,beskidslaski,ilovebb,fotodnia,instagram
Dni Otwarte Dębowca już w ostatni weekend sierpnia


Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy otrzymała wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na działania związane z pobudzeniem ruchu turystycznego w mieście. Dofinansowanie uzyskał projekt pod nazwą Dni Otwarte Dębowca.

Atrakcje Dni Otwartych Dębowca dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych w dniach 29-30 sierpnia w godz. 9.00-19.30. Wyjątek stanowić będzie park linowy, żeby z niego skorzystać, trzeba będzie się wcześniej zapisać telefoniczne. Zapisy przyjmowane będą od 17 sierpnia pod nr tel. 33 4454366. Zwiedzanie parku możliwe będzie w trzech ponaddwugodzinnych turach, a zapisy będą przyjmowane odpowiednio na godz. 10.00, 13.00 i 16.00.

Dębowiec jest górą położoną w masywie Klimczoka w Beskidzie Śląskim, w administracyjnych granicach Bielska-Białej. Prowadzą stąd łatwe i dostępne dla każdego szlaki na Szyndzielnię, Klimczok, Błatnią czy Kozią Górę. Z polany pod szczytem Dębowca rozpościera się fantastyczny widok na Bielsko-Białą, a w jej górnej części znajduje się budynek jednego z najstarszych w polskich Beskidach schronisk górskich, w którym aktualnie działa gospoda górska. Góra stanowi jedno z ulubionych miejsc niedzielnych wypadów turystów i mieszkańców Bielska-Białej, których przyciągają tutaj liczne place zabaw, ścieżki rowerowe czy też trakty piesze. Wśród atrakcji płatnych mamy tam kolej kanapową Dębowiec, rekreacyjny tor saneczkowy Słoneczna Polana i park linowy Dębowiec.

Dni Otwarte Dębowca już w ostatni weekend sierpnia
Dni Otwarte Dębowca już w ostatni weekend sierpnia


Zainteresowanych udziałem w Dniach Otwartych Dębowca organizatorzy zachęcają do śledzenia strony www.visitbielsko.pl/ i profilu stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy na FB www.facebook.com/lot.beskidy. Tam LOT na bieżąco będzie szczegółowo opisywać poszczególne elementy programu pikniku. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, LOT prosi o kontakt poprzez swój profil na FB, e-mail: biuro@visitbielsko.pl lub telefonicznie: 537618837.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.