Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2020
  • 2 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 12937

[WIDEO, ZDJĘCIA] Rozbiórki ciąg dalszy. Prace zakończą się w 2021

Choć najbardziej spektakularny demontaż kominów bielskiej elektrociepłowni już dawno za nami, czeska firma MROZEK ciągle wykonuje prace rozbiórkowe. Roboty zakończą się w 2021 roku.Prace rozbiórkowe wyłączonej z użytkowania, starej części elektrociepłowni w Bielsku-Białej przebiegają zgodnie z planem. Zakończono już całkowicie rozbiórkę dwóch kominów żelbetowych o wys. 160 m i 120 m.

Wyburzone zostały również kanały spalin, elektrofiltry oraz inne obiekty m.in. rozdzielnie elektryczne, zbiorniki pomocnicze, sprężarkownia. Na bieżąco z terenu elektrociepłowni wywożone są gruz i złom stalowy powstałe w wyniku rozbiórki.

Prace rozbiórkowe na terenie elektrociepłowni w Bielsku-Białej · fot. Ivana Mrózková / MROZEK A.S.


- Prace rozbiórkowe zostały zaplanowane tak, aby elementy przeznaczone do wyburzenia sąsiadujące bezpośrednio z czynnymi budynkami elektrociepłowni, zostały zakończone przed rozpoczęciem kolejnego sezonu grzewczego. Całkowite zakończenie prac rozbiórkowych zaplanowano do kwietnia 2021 r. - informuje Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy spółki Tauron Ciepło.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.