bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lipca 2020
  • 28 lipca 2020
  • wyświetleń: 2547

Psia Ekipa walczy o życie skatowanych czworonogów

Tego lata opinią publiczną wstrząsnęły wieści ze „schroniska” w Radysach na Warmii i Mazurach, gdzie psy były przetrzymywane w skandalicznych warunkach. Problem ten jednak dotyczy całego kraju, w tym i Bielska-Białej i okolic. O życie zwierząt, które są wręcz katowane przez właścicieli, walczy Psia Ekipa.

Psia Ekipa walczy o życie skatowanych czworonogów
Psia Ekipa walczy o życie skatowanych czworonogów · fot. Psia Ekipa


- „Fundacja Psia Ekipa - Razem Dla Zwierząt", która mieści się przy alei Armii Krajowej 192/34 w Bielsku-Białej Kamienicy, w ramach akcji "Psia HAU-pa" prosi o wsparcie dla swoich podopiecznych!” - zachęcają do pomocy radni z Rady Osiedla Kamienica.

Fundacja Psia Ekipa tworzy "bardzo" Awaryjny Dom Tymczasowy „Psia HAU-pa”. Jak podkreślają przedstawiciele fundacji, „to wyjątkowe miejsce dla najbardziej poszkodowanych psów, odbieranych interwencyjnie z najgorszych warunków”.

Tworzymy pięć miejsc dla pięciu zwierząt, takich, które potrzebują leczenia ciała i regeneracji duszy, tak, aby mogły szukać nowego, prawdziwego domu - wyjaśniają. - Każdego tygodnia przeżywamy sytuacje, w których jedziemy sprawdzić warunki jakiegoś psa i po prostu nie możemy go już tam zostawić. Wygłodniały, chory, zapchlony, zaropiały, kulący się ze strachu, lub próbujący resztkami sił bronić swojego życia… - dodają.

Taki zwierzak nie może trafić do lecznicy, żaden hotelik też go nie przyjmie… — Nie możemy znaleźć domu, bo nasze domy tymczasowe są wypełnione po brzegi - podkreślają w Psiej Ekipie. - Co więc robić? Wtedy mamy opcję dla pięciu szczęściarzy, których możemy zawieźć do Psiej HAU-py, dać im czas na leczenie ciała i duszy i szukać miejsca do życia. Poczyniliśmy już pewne kroki, znaleźliśmy wspaniały do tego celu dom z ogrodem w Jaworzu. Jak to z nami, oczywiście już są tam pierwsze psiaki. Jednak to miejsce potrzebuje częściowego remontu, psy legowisk, pożywienia i oczywiście leczenia - mówią wolontariusze.

W opiece nad tymi najbardziej potrzebującymi czworonogami pomóc może każdy wpłacając darowiznę na: Fundacja Psia Ekipa - Razem Dla Zwierząt, 72 1750 0012 0000 0000 3844 3399, z tytułem: Darowizna- Psia HAU-pa oraz przez szybkie płatności: www.psiaekipa.pl/payment paypal: info@psiaekipa.pl.

Dziękujemy Wam w imieniu wszystkich psów, jakim to miejsce da nowe życie! - podkreślają „psioekipowcy”.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.